Abisininė kalija

Abisininė kalija – Calla aetiopica

Aroniniai – Araceae

Substratas. Gerai auga ir žydi augdama puriame, gerai sugeriančiame vandenį, derlingame substrate, kurio pH 5,5-6,2. dideli azoto trąšų kiekiai skatina lapų auginimą, tačiau šiuo atveju augalai menkiau žydi.

calla-kalijos-ziedas

Dauginimas “miegančiaisiais” vaikais. Iš vaikų išaugę kalijos būna daug produktyvesnės. Dažniausiai tokiu būdu kalijos dauginamos rugpjūčio-rugsėjo mėn.

Dauginimas kero dalimis. Rugpjūčio arba rugsėjo pradžioje kalijų keras iškasamas su žemės gumulu. Kerą padalinus prie lapo makšties nupjaunami 2-3 lapai ir sutrumpinamos šaknys iki 5-7cm.

Sodinimas. Į nuolatinę vietą sodinamos rugpjūčio-rugsėjo mėn. Į šiltnamio lysves kalijos sodinamos eilėmis šachmatine tvarka. Sodinami taip kad šaknys laisvai tilptų duobutėje ir kad netikrojo stiebo pagrindas būtų lygiai su žeme. Sodinant reikia žiūrėti kad šaknys būtų nukreiptos vertikaliai žemyn ir kad tarp lapų makštų  nepribyrėtų žemės.

Laistymas. Jei drėgmės pakanka, žiedynkočiai būna stangrūs, kieti, lengvai išsitraukia iš lapo makšties. Drėgmės trūkstant, jie išsitraukia sunkiai būna minkšti, žiedo kraštai šiek tiek susiraukšlėję.

Temperatūra. Rudenį dieną 12-180 C, naktį 6-120C. Aukštesnė kaip 250C nerekomenduojama. Žiemą dieną 8-100C, naktį 5-70C. Pavasarį dieną ne daugiau kaip 250C, apsiniaukusią 12-140C, naktį 4-100C.

Šviesa. Kalijos- šviesamėgiai augalai, todėl negalima jų laikyti po stelažais ar kitose menkai saulės apšviestose vietose.

Papildomas tręšimas. Nuo lapkričio vidurio iki kovo pabaigos tręšiama tiktai fosforo ir kalio trąšomis. Vėliau, pradedamos tręšti ir azoto trąšomis.

Skynimas. Skinami atsilenkus papėdlapio viršūnei 80%, jo ilgio. Nuskinti žiedai būna dekoratyvūs 8-15 dienų.

Genėjimas. Žydinčios kalijos genimos kartą per metus- rugpjūčio mėn., pasibaigus vasaros poilsiui.