Raktažolių auginimo ypatumai

raktažolė2Tarp daugybės kitų gėlių, sode auginamos raktažolės ypatingos tuo, kad jos gali žydėti net tik ankstyvą pavasarį, bet savo žydėjimą pakartoja ir rudenį, tuo suteikdamos dvigubą malonumą sodininkams-gėlininkams. Jeigu jums patinka raktažolės, jų auginimas iš sėklų nesudarys ypatingų sunkumų.

Raktažolių sėklų galima įsigyti parduotuvėse (nepamirškite patikrinti sėklų galiojimo termino) arba prisirinkti patiems. Ruošiant sėjimui sėklas reikėtų stratifikuoti. Jeigu raktažolių sėklas nusipirkote prieš pat jų sėjimą, vis tiek padėkite jas į šaldytuvą nors trims paroms. Tai pagerins sėklų daigumą.

Jeigu sėklas surinkote iš anksto, vasario pradžioje pasodinkite jas į nedidelę talpą ir uždenkite maistine plėvele. Sėklas reikia paprasčiausiai išdėstyti ant žemės paviršiaus. Po to talpą su pasėliu reikia pastatyti į šaldytuvą (tik ne į šaldymo kamerą) ir išlaikyti apie mėnesį laiko.

Kovo mėnesį pasėlį reikia perkelti į šiltą ir šviesią vietą, kur jis ir sudygs. Plėvelę šiuo atveju reikia nuimti tik pasėlio pravėdinimui.

Gerai sėklas stratifikavus daigai gali pasirodyti jau po savaitės. Be stratifikacijos daigai pasirodo tik po kokių trijų savaičių.

Pasirodžius šaknelėms, galima padėti daigams įsišaknyti – atsargiai dantų šepetėliu daigus įleidžiant giliau į žemę. Jeigu per dvi savaites daigai nepasirodo, pabandykite dar kartą palaikyti juos šaldytuve keletą dienų, o po to perkelkite juos į šiltą (+18° C) ir šviesią vietą.

raktažolė1Pagrindinė problema, su kuria susiduria raktažolių augintojai, yra ta, kad gėlės sėklos labai greitai praranda daigumo galimybę, todėl stenkitės įsigyti keleto rūšių sėklų  iš skirtingų gamintojų.

Pirmąjį raktažolių pamaitinimą galima atlikti kai tik jos išdygsta. Tam galima panaudoti silpną augimo reguliatoriaus vandens tirpalą. Tokį pamaitinimą galima taikyti kas dvi savaitės, priklausomai nuo augalo vystymosi.

Pirmąsias dešimt dienų raktažolių daigai tebelaikomi po plėvele, reguliariai juos vėdinant ir drėkinant žemę.

Jeigu daigai išsidėstę per daug arti vienas kito, juos reikia pikiuoti į atskiras talpas. Atstumas tarp sodinukų turi būti ne mažesnis kaip 15 cm. Kada daigai sustiprėja, raktažoles galima persodinti į atvirą sodo žemę arba pasodinti į atskirus vazonus.

Galiausiai reikėtų priminti, kad raktažolės, kurios išauginamos iš sėklų, nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, todėl antroje dienos pusėje jas reikėtų pridengti.