Nuo peršalimo ir gripo – priemonės iš daržo

Tokie žodžiai kaip „peršalimas“ ir „gripas“ dažnai žmonių naudojami kaip sinonimai norint apibūdinti prastą savijautą. Tačiau šie žodžiai savo reikšme labai skiriasi. Tikrąjį gripą sukelia gripo virusas, kuris yra pavojingas tuo, jog šio viruso padermės nuolat kinta, grasindamos žmonių sveikatai ir net gyvybei.

Tuo tarpu sloga, kosulys ir gerklės užkimimas – tai paprasto persišaldymo simptomai, kurie praeina per savaitę arba per septynias dienas. Todėl jei nepadeda vien tik tradicinės medicinos priemonės, gali padėti liaudiškos priemonės iš mūsų daržo. Vaistiniai augalai, vartojant juos kartu su medikamentais, gali padėti greičiau įveikti ne tik peršalimą, bet ir gripą.

Svogūnas – nuo peršalimo ir kosulio

Svogūnas puikiai padeda sergant kvėpavimo takų ligomis, angina, bronchitu. Košelę iš svogūnų galima panaudoti inhaliacijoms. Svogūną reikia smulkiai supjaustyti ir pavirti 2 minutes vandenyje. Nuovirą reikia šiek tiek atvėsinti, o po to kvėpuoti nuoviro garais 5 minutes. Yra dar vienas geras receptas, kurį taip pat galima pasigaminti namų sąlygomis: alyvuogių aliejuje pašildykite pusę supjaustyto svogūno, po to svogūno košelę suvyniokite į medžiaginę servetėlę  (galite įdėti į vaikišką medvilninę kojinę) ir dar šiltą uždėkite krūtinės srityje arba ant gerklės.

Raudonosios vynuogės – antioksidantų šaltinis

Dar viena efektyvi priemonė, kuri gali apsaugoti nuo gripo, – raudonųjų vynuogių ekstraktas. Antioksidantai ypač veiksmingi gripo  ir peršalimo ligų prevencijai. Jie suriša laisvuosius radikalus ir neutralizuoja jų neigiamą poveikį organizmui. Sultys, išspaustos iš neprinokusių vynuogių, sumažina karštį, jos taip pat vartojamos gerklės skalavimui. Gydymo tikslais vynuogės naudojamos kaip antpilas iš sausų vynuogių lapų (1 valg. šaukštas lapų užpilamas stikline verdančio vandens ir palaikomas 20 min., kad nusistovėtų). Antpilą gerti rekomenduojama sergant angina, ryklės gleivinės uždegimu (faringitu), gerklų gleivinės uždegimu (laringitu).

Moliūgas – puiki antivirusinė apsauga

Moliūgas – tai tikras mineralinių junginių sandėliukas. Moliūgo minkštimas turi mineralų ir vitaminų. Pirmiausia, moliūgo sėklose yra tokių mikroelementų kaip selenas, cinkas ir varis, kurie stiprina organizmo imuninę sistemą, slopina  virusų dauginimąsi. Moliūgo sėklos gydomosiomis savybėmis pasižymi dėl didelio kiekio baltymų, ląstelienos ir mineralinių medžiagų.

Kopūstas – peršalimo ligų prevencinė priemonė

Visų rūšių kopūstai (žiediniai kopūstai, brokoliai, Briuselio kopūstai, raudonieji ir kt.) aprūpina organizmą vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis, kurie stiprina imuninę sistemą. Beveik visos kopūstų rūšys gausiai praturtintos vitaminu C. Virtas Briuselio kopūstas turi daugiau vitamino C negu apelsinas, o šviežiai paruoštas brokolis vitamino C turi dvigubai daugiau negu citrina. Rauginti kopūstai yra vienas iš pagrindinių askorbo rūgšties šaltinių. Gydytojai raugintus kopūstus rekomenduoja kaip puikią profilaktinę priemonę prieš gripą ir anginą.