Ekremokarpas

Ekremokarpas – Eccremocarpus Ruiz. et Fav.

Šiurkštų sis ekremokarpas (E. scaber Ruiz. et. Pav.) yra bignoninių( Bignoniaceae) šeimos augalas, ki­lęs iš Pietų ir Vakarų Amerikos. Stiebas briaunotas, plau­kuotas. Lapai dvigubai plunksniški, bendroji lapo ašis baigiasi šakotu ūseliu. Kabindamasis šiais ūseliais, auga­las pakyla iki 2-2,5 m aukščio. Žiedai netaisyklingi, 2-2,5 cm ilgio, oranžiniai, bekvapiai, sukrauti kekėse. Vaisiai – gausiasėklės dėžutės. Žydi birželio-spalio mėn.

Tai daugiametis augalas. Tačiau mūsų respublikos kli­mato sąlygomis geriausia jį auginti kaip dvimetį. Sėk­los sėjamos liepos-rugpjūčio mėn., tik joms nujlokus, į puodelius. Pasirodžius tikriesiems lapeliams, daigai pi­kuojami į 7-8 cm skersmens puodelius po vieną. Iki pavasario augalai laikomi šiltnamiuose arba vėsioje pa­talpoje. Iki to laiko išsivysto lapų skrotelė. Praėjus pa­vasario šalnoms, augalai sodinami į nuolatinę vietą 30-40 cm atstumu vienas nuo kito.

Gerai auga šviesiose ir šiltose vietose. Mėgsta leng­vą, derlingą ir nekalkingą dirvą.

Mūsų respublikos sąlygomis šiurkštusis ekremokar­pas gerai auga, gausiai žydi ir dera. Tai gražus vijoklinis augalas, todėl vertėtų juo susidomėti ir plačiau auginti žaliuosiuose želdiniuose,