Virbenis

virbenis
virbenis

VIRBENIS – Quamoelit Moench.

Raudonžiedis virbenis (Qu. coccineus Moench.) yra vijoklinių (Convolvulaceae) šeimos auga­las, kilęs iš Centrinės Amerikos. Stiebas apie atramą ap-sivynioja iki 3-4 m aukščio. Lapai sveiki, širdiski, 5-6 cm ilgio ir 5-5,5 cm pločio, šviesiai žali. Žiedai nedideli, 1,5-1,8 cm skersmens, ryškūs, oranžiškai rau­doni arba raudoni, ant ilgų (iki 7 cm ilgio) žiedkočių, susi­telkę į žiedynus po 2-4 žiedus. Žydi labai gausiai, nuo liepos mėn. iki vėlyvo rudens. Vaisius – keturlizdė dė­žutė. Sėklos smulkios, 5-6 mm ilgio ir tokio pat plo­čio, juodos.

Augalas nereiklus, auga bet kokioje dirvoje, bet bū­na žymiai puošnesnis, pasodintas derlingoje dirvoje ir saulėtoje  vietoje.

Dauginamas sėklomis, kurias geriau sėti balan­džio mėn. į puodelius, o vėliau persodinti į nuolatinę vietą. Sausrų metu reikia laistyti. Patartina per vasarą keletą kartų palaistyti srutomis ar mineralinių trąšų tirpalu.

Mūsų respublikoje beveik neaptinkamas, bet dėl sa­vo puošnumo turėtų būti plačiai pritaikomas įvairiems įrenginiams papuošti.