Elodėja

Elodėja
Elodėja

Elodėja (Elodea Rich. et Mchx.)

Vandenplūkinių (Hydrochariiaceae) šeimos augalas. Lapai su­krauti ant stiebo, menturėse po 3—4. Žiedai vienalyčiai, dvina­miai, ilgakočiai

Kanadinė elodėja (E. canadensis Rich. et Mchx.). Tėvynė— Kanada. Stiebas ilgas, sultingas, Lapeliai nedideli, tamsiai žali, stiebo viršūnėje šviesesni. Labai plačiai sutinkama mūsų stovin­čiuose ir lėtai tekančiuose vandenyse. Akvariumams mažai tinka­ma ir gali būti naudojama tik ypatingais atvejais, nes gerai auga tik vasarą, mėgsta saulės šviesą ir žemą (8—10°) temperatūrą. Ant lapelių dažnai susikaupia įvairios drumzlės Taei nešvarumai, ir augalas praranda savo dekoratyviškumą. Dauginama ūgliais. Su­smaigstyti į akvariumo gruntą ūgliai lengvai ir greit sudaro šakneles.

Tankialapė elodėja (E. densa Casp.). Tėvynė — Argentina ir Brazilija. Turi žymiai didesnius lapelius, negu kanadinė elodėja. Akvariumuose gerai auga ir vasaros, ir žiemos metu. Palankiausia yra 18—20° temperatūra, esant aukštesnei temperatūrai, auga blogai. Mėgsta ryškų apšvietimą. Tamsiose vietose augančių elodėjų lapai smulkūs, netekę savo natūralios, ryškiai žalios spalvos. Lengvai dauginasi stiebo dalelėmis, šakutėmis, kurios, atitrūkusios nuo augalo, net laisvai plaukiodamos vandens paviršiuje, sudaro šakneles. Į smėlį geriausia sodinti šakutes jau su šaknelėmis, po 3—5 vienoje vietoje.