Daigų auginimas ir sodinimas.
Kopūstai, griežčiai, pomidorai, paprikos, bakla-žanai, moliūgai, aguročiai, patisonai, melionai, arbūzai, dažnai agurkai ir salierai auginami iš daigų. Po persodinimo daigams reikia 10—15 dienų atsiauginti raunant nutraukytas šaknis. Kad šaknys mažiau nukentėtų, daržovių daigus geriau auginti durpių, durpių su celiulioze, durpių su puvenomis, popieriniuose ir plastikiniuose puodeliuose, durpių blokuose pikuojant sėjinukus arba sėjant sėklas. Puodeliams daryti patartina imti 4 dalis durpių, 1 dalį medžio pjuvenų ir mineralinių trąšų (lentelė).
į kiekvieną puodelį reikia pasėti 1—2 sėklas. Dėžę su puodeliais laikyti šiltai, kur temperatūra siekia 20—25°C, bet būna ne žemesnė kaip 15°C. Iki pradeda kaltis daigai, dėžes reikia pridengti fanera, kartonu, polietileno plėvele arba langų stiklo lakštais. Kai tik pasirodo daigai, uždangalą reikia nuimti ir dėžes pernešti prie lango saulės pusėje (kai trūksta šviesos, užauga ištįsę, sodinti netinkami daigai). Kai oro temperatūra aukštesnė negu 7°C, dėžes dieną reikia išnešti iš patalpos, o naktį vėl įnešti į vėsią patalpą, kad daigai nenušaltų. Daigus laistyti reikia taip, kad žemė dėžėse būtų truputį drėgna; kartais 2 kartus per dieną. Labai naudinga 1—2 kartus per daigų auginimo laikotarpį palaistyti juos skystomis trąšomis.
Ankstyvuosius kopūstus, salierus daigams patartina sėti kovo I pusėje, svogūnus, paprikas — kovo II pusėje, vėlyvuosius kopūstus, salotas, pomidorus — balandžio 1—10 dieną, o agurkus, moliūgus, aguročius, patisonus — gegužės pradžioje tiesiai į puodelius, popierines stiklines arba tiesiai į dėžes su maitinamuoju mišiniu.
Šalčiui atsparių augalų daigai lauke sodinami, kai dirvos temperatūra 10 cm gylyje yra ne žemesnė kaip 8°C, šilumamėgių augalų — ne žemesnė kaip 15—16°C. Daigus geriausia sodinti pavakare, kai atlėgsta karštis, arba ūkanotą dieną. Sužymėjus eiles (pagal virvutę), reikia pažymėti duobutes (ženklinamąja lazdele). Pažymėtose vietose pirmiausia sukasti žemę kastuvu ar bestuku. Paskui bestuku arba ranka padaryti duobutę, šiek tiek didesnę už puodelį (stiklinę), ir į ją įstatyti daigą su žemės gumulu. Reikia žiūrėti, kad sodinant gumulas nesuirtų. Paskui gumulą apspausti žemėmis, išmestomis iš duobutės, o aplink stiebelį padaryti dubenėlio formos įdubą, kad vanduo laistant nenubėgtų į šalis.
Kopūstų, griežčių, kaliaropių daigus reikia sodinti kiek giliau negu augo puodelyje, bet taip, kad nebūtų užpiltas viršūninis pumpuras. Pomidorų daigus sodinti iki pirmųjų apatinių lapų; svogūnus ir salierus — ne giliau kaip buvo daigyne.
Naudojant nuimamas plėvelines priedangas, daigus galima sodinti anksčiau ir gauti daržovių derlių 2 savaitėmis anksčiau negu atvirame grunte.