Antarktinis lamstas
Cissus antarctica
Greitai augantis vijoklis. Turi gana didelius, kiaušinio-širdies pavidalo šviesiai žalius lapus su dantytais kraštais. Leidžia ūsus, kurių pagalba atramėlėmis vyniojasi aukštyn. Atžalos gali taip pat laisvai kaboti. Lengvai auginamas, ypač šviesiose, šaltose patalpose.
VIETA
Geriausiai auga puikiai apšviestose patalpose, su išsklaidyta šviesa (prie lango iš šiaurės arba rytų pusės). Nemėgsta tiesioginių saulės spindulių (ypač vasarą).
TEMPERATŪRA
Šiuo atžvilgiu nėra reiklus, bet geriausiai auga 18-20°C temperatūroje vasarą ir 14-16°C žiemą.
LAISTYMAS
Per gausus augalų laistymas, ypač žiemą, žemesnėje temperatūroje -gali sukelti rudų dėmių ant lapų atsiradimą, netgi jų nukritimą. Vasarą paprastai laistoma 2-3 kartus per savaitę. Prieš tai reikėtų patikrinti, ar žemė nėra drėgna. Žiemą laistymą reikia apriboti. Lamstas mėgsta lapų drėkinimą minkštu vandeniu.
TRĘŠIMAS
Pavasarį ir vasarą – kas 10-14 dienų mineralinių trąšų augalams su dekoratyviniais lapais tirpalu. Geriausios trąšos – su didesniu azoto kiekiu. Žiemą, jeigu augalas yra gerai apšviestoje vietoje ir toliau auga, galima jį tręšti kas 3 savaitės.
PERSODINIMAS
Jaunus, intensyviai augančius egzempliorius persodiname net 2 kartus per metus, senesnius – kas 2-3 metai. Dideli taip dažnai nepersodinami, bet tik pakeičiamas viršutinis žemės sluoksnis vazonėlyje. Sodinama i lapinės, inspektinės žemės, durpių ir smėlio mišinį.
DAUGINIMAS
Gegužės arba rugsėjo mėn. atžaliniais sodinukais.