Burnotinių (Amarantaceae) šeimos gėlė, kilusi iš Amerikos ir Pietryčių Azijos. Dėl savo žiedynų sudėties skiriama į: skiauterėtąją celiozija (C. eristata L.) ir plunksniškąją celiozija(C, plumo-sa Hort. sin. C. pyramidalis plumosa Hort.),
Skiauterėtoji celiozija. Ji yra 30—40 cm aukščio. Stiebas stačias. Lapai kiaušiniški arba kiaušiniškai lancetiški, ryškiomis apatinių pusių gyslomis, žali arba raudoni. Žiedai smulkūs, raudonos, rožinės, oranžinės arba geltonos spalvos, sutelkti gaidžio skiauterės pavidalo žiedyne. Žydi nuo birželio mėnesio iki šalnų.
Įdomesnės yra žemaūgės celiozijos: var. nana Hort. Empress — lapai bei žiedai purpuriškai raudoni, 20—30 cm aukščio ir var. pumila keimesina Hort. Toreador — oranžiniais žiedais, 25 cm pločio žiedynas (skiauterė), 40 cm aukščio.
Plunksniškoji celiozija. Žiedynas puokštiškos šluotelės pavidalo, 40—60 cm aukščio. Iš jų įdomesnės yra var. Thompsoni magni-, fica Hort.— raudonais, tamsiai ir šviesiai geltonais žiedais.
Abi celiozijų rūšys naudojamos klomboms, lysvelėms, bordiu-rams apsodinti, auginamos vazonuose, tinka puokštėms.
Mėgsta šiltą, nuo vėjų apsaugotą, saulėtą vietą ir trąšią dirvą. Celiozija veisiama sėklomis, kurios sėjamos kovo pabaigoje arba balandžio pradžioje į smėlingą, gerai supuvusią lapinę arba mėšlinę žemę dėžutėse šiltnamyje arba inspekte. Daiginama ne žemesnėje kaip 15° temperatūroje. Sudygsta per 8—10 dienų. Sėklos būna daigios 2 metus.
Daigai pikuojami du kartus: pirmą kartą, kai turi du pagrindinius lapelius, pikuojami į dėžutes arba inspektą, ir antrą kartą — į 7 cm skersmens vazonėlius. Į vazonėlius pikuojama po 1 daigą. Jauni daigai labai bijo per gausaus laistymo, todėl laistyti reikia labai rūpestingai. Kad daigai išaugtų vešlūs, geri, jie laistomi 1 kartą per savaitę praskiestomis karvių mėšlo srutomis arba mineralinėmis trąšomis.
Į nuolatinę vietą daigai sodinami antrojoje birželio pusėje, daigas nuo daigo 18—25 cm atstumu.