Dėmėtasis skindapas

Dėmėtasis skindapas
Dėmėtasis skindapas

Dėmėtasis skindapas

Scindapsus pietus

Šio augalo nereikia painioti su auksine rafidofora (Rhaphidophora aurea), dažnai vadinama skindapu. Skindapas yra taip pat vijoklinis au­galas su ilgomis atžalomis, tačiau priešingai rafidoforai jo lapai neturi geltonai žalios spalvos, o yra smaragdiškai žali su sidabrinėmis dėmelėmis, platesni ir mažesni. Ypač dekoratyvi yra Argyraens atmaina, kuri turi smulkesnius lapus su aiš­kesniu sidabriškai pilku piešiniu. Po lapais išauga ore kabančios šaknys. Skindapas – gražus, bet labai reiklus augalas. Kilęs iš Malajaus pusiasalio tropinių miškų, todėl mėgsta ši­lumą ir labai drėgną orą. Gana sun­kiai auginamas namuose.

VIETA

Šviesi, apšviesta išsklaidyta šviesa.

TEMPERATŪRA

Žiemą ir vasarą mėgsta tempera­tūrą virš 18°C.

LAISTYMAS

Intensyvus. Karštomis vasaros dienomis – kasdien. Netgi žiemą že­mė visą laiką turi būti drėgna. Didinti oro drėgnumą ir dažnai drė­kinti lapus reikia žiemą, veikiant centrinio apšildymo sistemai.

TRĘŠIMAS

Pavasarį ir vasarą – kas 10 dienų pakaitomis silpnu mėšlo srutų bei mineralinių trąšų tirpalu. Jeigu žie­mą augalas yra gerai apšviestoje vietoje ir toliau auga, galima jį kelis kartus patręšti.

PERSODINIMAS

Pavasarį. Jaunus augalus kasmet, o senesnius – kas 2 metai į lapinės, inspektinės žemės, durpių ir smėlio mišinį.

DAUGINIMAS

Pavasarį ir vasarą viršūniniais ir ūginiais sodinukais, įšaknijant juos drėgnoje žemėje ar vandenyje. Greičiausiai įsišaknija sodinukai su kabančiomis ore šaknimis.