Dėmėtasis skindapas
Scindapsus pietus
Šio augalo nereikia painioti su auksine rafidofora (Rhaphidophora aurea), dažnai vadinama skindapu. Skindapas yra taip pat vijoklinis augalas su ilgomis atžalomis, tačiau priešingai rafidoforai jo lapai neturi geltonai žalios spalvos, o yra smaragdiškai žali su sidabrinėmis dėmelėmis, platesni ir mažesni. Ypač dekoratyvi yra Argyraens atmaina, kuri turi smulkesnius lapus su aiškesniu sidabriškai pilku piešiniu. Po lapais išauga ore kabančios šaknys. Skindapas – gražus, bet labai reiklus augalas. Kilęs iš Malajaus pusiasalio tropinių miškų, todėl mėgsta šilumą ir labai drėgną orą. Gana sunkiai auginamas namuose.
VIETA
Šviesi, apšviesta išsklaidyta šviesa.
TEMPERATŪRA
Žiemą ir vasarą mėgsta temperatūrą virš 18°C.
LAISTYMAS
Intensyvus. Karštomis vasaros dienomis – kasdien. Netgi žiemą žemė visą laiką turi būti drėgna. Didinti oro drėgnumą ir dažnai drėkinti lapus reikia žiemą, veikiant centrinio apšildymo sistemai.
TRĘŠIMAS
Pavasarį ir vasarą – kas 10 dienų pakaitomis silpnu mėšlo srutų bei mineralinių trąšų tirpalu. Jeigu žiemą augalas yra gerai apšviestoje vietoje ir toliau auga, galima jį kelis kartus patręšti.
PERSODINIMAS
Pavasarį. Jaunus augalus kasmet, o senesnius – kas 2 metai į lapinės, inspektinės žemės, durpių ir smėlio mišinį.
DAUGINIMAS
Pavasarį ir vasarą viršūniniais ir ūginiais sodinukais, įšaknijant juos drėgnoje žemėje ar vandenyje. Greičiausiai įsišaknija sodinukai su kabančiomis ore šaknimis.