Difenbachija (Dieffenbachia) yra tropinių augalų gentis, kilusi iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Šie augalai yra žinomi dėl savo didelių, patrauklių lapų ir dažnai auginami kaip kambariniai augalai. Yra keletas Difenbachijos rūšių, įskaitant Dieffenbachia seguine, kuri yra viena iš populiariausių auginamų rūšių.
Šie augalai yra žinomi dėl savo ryškių, margų lapų, kurie dažnai būna žali su baltomis arba geltonomis dėmėmis ar juostelėmis.
Šias gėles gana lengva prižiūrėti. Difenbachijos mėgsta šviesią vietą, netiesioginį apšvietimą ir gerai drenuojamą žemę. Gėlė turi būti reguliariai laistoma, bet nepalikite jos stovinčiame vandenyje, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.
DIFENBACHIJA ŽYDI
Augalas turi gražius dekoratyvius lapus, kurie – priklausomai nuo rūšies ir atmainos – gali būti įvairaus dydžio ir spalvos. Senesni augalai kartais žydi, bet žiedynas, apsuptas žalia šluotele, yra mažai efektyvus ir jį galima pašalinti. Tai nėra ilgaamžis augalas. Kartais po 3 – 4 metų reikia nukirsti ir atjauninti, nes krenta apatiniai lapai.
VIETA
Šis augalas tinka visų pirma didelėms, šviesioms patalpoms, tačiau ištveria ir blogesnį apšvietimą. Gero apšvietimo ypač reikalauja atmainos, turinčios šviesius lapus.
TEMPERATŪRA
Mėgsta šilumą ir didelį oro drėgnumą. Butuose, kur oras gana sausas, geriau auga 16-18°C temperatūroje. Jeigu temperatūra per žema, pradeda kristi apatiniai lapai.
LAISTYMAS
Vasarą – gausus, dažniausiai kas antrą dieną, minkštu, apyšilčiu vandeniu. Žiemą laistymą reikia apriboti iki 1-2 kartų per savaitę. Intensyvus laistymas pavasarį, kai labai žema temperatūra, gali sukelti lapų ir stiebų puvimą.
TRĘŠIMAS
Nuo kovo iki rugsėjo mėn. – kas 2 savaitės mineralinių trąšų augalams su dekoratyviniais lapais tirpalu.
PERSODINIMAS
Kasmet pavasarį į lapinės žemės, durpių ir molio mišinį. Naujas vazonėlis turi būti didesnis už ankstesnį.
DAUGINIMAS
Viršūniniais ar stiebo dalių auginiais.
DIFENBACHIJA NUODINGA
Difenbachijos laikomos nuodingais augalais. Nurijus augalo sulčių, tai gali sukelti tokius simptomus kaip vėmimas, rijimo pasunkėjimas. Tai gali sukelti burnos patinimą ir tirpimą.
Gėlės sultims liečiantis su oda, atsiranda odos sudirginimas.
Svarbu šiuos augalus laikyti vaikams ir naminiams gyvūnėliams nepasiekiamoje vietoje.
Nepaisant jų toksiškumo, Difenbachijos yra populiarus pasirinkimas tiek dėl savo grožio, tiek dėl gebėjimo išvalyti orą.
DIFENBACHIJA VALO ORĄ
Moksliškai įrodyta, kad difenbachijos yra vieni iš tų kambarinių augalų, kurie pagerina patalpų oro kokybę. Difenbachijos yra geriausių augalų – oro kokybės gerintojų dešimtuke. Remiantis Malaizijos tyrimo duomenimis, augalas gali labai gerai sugerti anglies dioksidą. Taip pat sumažėja toksiškų junginių, kaip ksilenas (ksilolas) ir toluenas, lygis.
NASA tyrimo metu buvo ištirtas lapų, šaknų, taip pat juose esančių mikroorganizmų veiksmingumas mažinant patalpų oro taršą. Buvo pastebėta, kad augalų šaknys ir su jomis susiję mikroorganizmai sugeria cigarečių dūmus, tirpiklius ir net radoną, paversdami teršalus naujais augalų audiniais.
Taip, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Difenbachija nuodinga, bet puikiai valo orą. Atsargiai elgiantis, galime turėti švaresnį orą namuose ar biure.