Eucharis

Eucharis
Eucharis

Eucharis  (Eucharis amazonica Ldl.)

Amarilinių (Amarillidaceae) šeimos, kilusi iš tropikų Amerikos, viena iš gražiausių šiltnamiuose ir kambariuose auginamų svogū­ninių gėlių, dideliais, gražiais, blizgančiais lapais. Žydi baltais, narcizą primenančiais, maloniai kvepiančiais žiedais spalio—lap­kričio mėnesiais. Kartais žydi ir antrą kartą gegužės mėnesį.

Eucharis veisiamas svogūnėliais, kurie atskiriami, jį persodi­nant. Nuo kovo iki rugpiūčio mėnesio būna euchario ramybės lai­kotarpis, šiuo laiku jis mažiau bei rečiau laistomas ir netręšiamas.

Eucharis persodinamas kas 3—4 metai ramybės laikotarpiu, nepažeidžiant šaknų ir paliekant prie jų seną žemę. Žydi tik tada, kai vazone yra pakankamai mažų svogūnėlių, todėl persodinant patartina jų neliesti.

Eucharis mėgsta šviesią, tačiau saulės nekepinamą vietą, drėgną   orą   (augantį   eucharį   nuolatos   reikia   purkšti), vienodą

temperatūrą (13—15″) ir trąšų žemių  tnišinį, sudarytą iš 1,5 da lies   velėninės,    1   dalies   durpinės   žemės,   0,1   dalies   avių aili.i ožkų mėšlo ir smėlio.