Gėlė vaškuolė

Tai vijoklinis, turintis ovalinius, tansiai žalius lapus ir originalius, maloniai kvepenčius balsvai rožinės spalvos žiedus, sujungtus į skėčius. Ilgos atžalos gali laisvai kaboti, galima jas prisegti prie atramėlių. Nereikia šalinti peržydėjusių atžalų, nes sužydės ir kitais metais.

hoya-bella-vaskuole

VIETA

Gerai auga ir žydi tik gerai apšviestose vietose, bet tiesioginiai saulės spinduliai gali būti lapų pageltimo priežastimi. Tamsesnėse patalpose vaškuolė paprastai nežydi. Pripranta prie vietos, nemėgsta perstatinėjimo iš vienos vietos į kitą.

TEMPERATŪRA

Vasarą 20 – 24 laipsniai Celcijaus, tuo tarpu žiemą vaškuolė geriau jaučiasi šaltesnėse vietose (16 – 18 C temperatūroje).

LAISTYMAS

Vaškuolė nemėgsta daug vandens. Vasarą reikia ją laistyti reguliariai, 1 – 2 kartus per savaitę. Žiemą galima leisti, kad žemė šiek tiek perdžiūtų iki kito laistymo. Rekomenduojamas lapų drėkinimas minkštu vandeniu.

TRĘŠIMAS

Intensyvaus augimo metu – kas dvi savaitės silpnu mineralinių trąšų tirpalu. Per didelis azoto kiekis gali sulėtinti žydėjimą.

PERSODINIMAS

Kas 2 – 3 metai į šiek tiek didesnį vazonėlį su lapinės žemės, durpių ir molio mišiniu. Būtinas geras drenažas. Geriau žydi ankštesniame vazonėlyje.

DAUGINIMAS

Viršūniniais ir ūglių sodinukais.