Gėlės interjere – interjerų charakteristika

Pagal paskirtį interjerus galime suskirstyti i visuomeninius, t.y. įstaigų, mokyklų, ligoninių ar sanatorijų, bei individualius, kuriamus kiekvieno šeimininko pagal jo skonį ir augalų poreikius. Gėlės interjere vaidina ypatingą vaidmenį.

Visuomeniniai interjerai pagal augalų išdėstymą, jų gausą skirstomi į žiemos sodus (botanikos sodų oranžerijos) ir specifinius visuomeninių įstaigų interjerus.

ggėlės interjere

Žiemos sodai pradėti kurti XVII-XVIII amžiuje, kai suaktyvėjo egzotinių augalų introdukcija iš įvairių pasaulio kraštų. Jiems šildyti iš plytų buvo mūrijami spiraliniai kaminai, kūrenta akmens anglimi. Centrinis šildymas vandeniu pirmą kartą buvo panaudotas Olandijoje XIX amžiuje ir plačiai taikomas dabar. Augalai žiemos soduose išdėstomi atsižvelgiant į kilmės vietose susiformavusias gamtines sąlygas (tropikų, subtropikų, pusdykumių ir kt. augalai). Botanikos sodų oranžerijose kiekvienai gamtinei zonai skiriami šiltnamiai, mažesniuose žiemos soduose (individualiuose) kuriamos įvairios zonos, atspindinčios augalų ekspozicijas.

Įmonių ir įstaigų interjerų želdinimas priklauso nuo jų veiklos pobūdžio.

Pramonės įmonių interjeruose augalai švarina orą sugerdami įvairias kenksmingas chemines medžiagas, anglies dioksidą ir išskirdami deguonį, mažina triukšmą, didina santykinę oro drėgmę. Šiems interjerams renkami atsparūs ir nereiklūs augalai. Mažesni išdėstomi grupėmis, didesni – pavieniui, taip, kad netrukdytų dirbti.

Gydymo įstaigų interjerų augalai neturi išskirti galvos skausmus ar alergijas sukeliančių medžiagų, taip pat svarbu, kad jie nebūtų nuodingi.

Mokyklose ir vaikų darželiuose augalai atlieka ne tik sanitarinę funkciją, bet turi ir pažintinę reikšmę.

Šviesiuose interjeruose gražiai atrodo gyvos gėlės, susodintos į įvairius indus, tamsiuose – sudaromos skintų sausų ir gyvų gėlių kompozicijos.

Įmonėse, įstaigose auginkite pačius atspariausius augalus, nes jų priežiūrai neturėsite tiek laiko, kiek jo skiria individualių interjerų ieimininkai.

Individualiose patalpose augalai išdėstomi ant palangių, komponuojami kambariuose įvairiuose induose, gėlių languose, kuriami individualūs žiemos sodai. Daugelį butų puošia originalios gėlių kompozicijos. Pagal auginamus augalus galima nuspėti ir šeimininko pomėgius bei charakterį.

Svarbu!

kambarinius augalus rinkitės atsižvelgdami į esamas aplinkos sąlygas, o ne vien pagal savo pomėgius.