Gėlių sodinimas

Sodinimas. gėlės sodinti pradedamos nuo gėlyno krašto, nustatytais atstumais. Antrosios eilės gė1ės sodinamos pirmosios eilės tarpuose (šachmatų langelių tvarka). Taip pasodintoms teks daugiau šviesos, tolygiau pasiskirstys šaknys ir geriau pasisavins dirvos maisto medžiagas bei drėgmę. Kiekvienos grupelės kontūrai turi būti ryškūs, vienos rūšie gėlės nesusilieti su kita, todėl grupelėse vengiama smailių kampą Atskirų grupelių skersinės linijos neturėtų sutapti tada vienos gėlės bus fonas kitoms, – toks derinys natūralesnis. Gėlių grupelės plačia ja puse orientuojamos į apžiūros pusę – taką.
Sodinimo atstumai priklauso nuo gėlės aukščio, šakojimosi bei plitimo intensyvumo. Rečiau sodinamos plačiakerės, greitai plintančios gėlės (dažniausiai šakniastiebinės arba palaipinės), taip pat ir ilgiau vienoje vietoje augančios daugiametės.
Į nuolatinę vietą sėjamos persodinimo nemėgstančios, dažniausiai nedaug šaknų turinčios vienmetės gėlės. Tai visos vienmetės vijoklinės (virkšteniai, sukučiai, raudonžiedės pupelės, pelėžirniai, nasturtės), varpinės sausažiedės (kiaušininiai lagūrai, kiškio ašarėlės, karčiuotieji miežiai), klarkijos, lobularijos, rudgrūdėlės ir kt. Jas stengiamasi sėti kuo rečiau, 0 per tankiai sudygę daigai retinami.
Vienmečių gėlių daigai į gėlynus sodinami nevėjuotą, nesaulėtą dieną, geriausiai su žemių gumulais. Todėl prieš sodinimą augalai palaistomi, kad sausa žemė nenubyrėtų nuo šaknų, ir gėlininko kastuvėliu daigai iškeliami su visa žeme. Padaromos reikiamo gylio duobutės ir į jas įpilama vandens – Taip sudaromos geriausios sąlygos daigams prigyti. Dar geriau jei žemės paviršius mulčiuojamas durpėmis.
Daugiametės gėlės į gėlynus sodinamos daigais, išaugintais iš sėklų, arba vegetatyviai padaugintų gėlių vienanariais sodmenimis. Daugiamečių gėlių daigų sodinimas nesiskiria nuo vienmečių, tik didesni sodinimo atstumai.
Vegetatyviškai padauginti daugiamečių gėlių sodmenys sodinami tokiu pačiu gyliu, kaip augo motininiai augalai. gėlės keras iškasamas kastuvu arba sodo šakėmis, nuvalomos žemės ir rankomis dalijamas į keletą naujų kerelių. Tvirtai suaugę kerai dalijami sodo šakėmis, mediniu kuolu arba pjaustomi peiliu. Pažeistos vietos apdžiovinamos, apibarstomos trinta medžio anglimi. Auginiais padaugintus sodmenis patartina vienerius metus paauginti dauginimo lysvėse ir tik kerui sustiprėjus sodinti į gėlynus Vienoje vietoje ilgai augančioms gėlėms sodinti rūpestingai ruošeiamos duobės. Pavyzdžiui, bijūnams jos iškasamos iki 60 cm gylio. Į duobės dugną pripilama rupesnio žvyro, ant jo pūdinio, gausios maisto medžiagų žemės.
Didesnės duobės kasamos ir pūdiniu pildomos, sodinant ir sparčiai augančius jurginus.