Gvazdikas

gvazdikas
gvazdikas

Gvazdikas – Dianthus

Gvazdikinių- Caryophylaceae

Galima auginti durpėse, žemių mišiniuose, žemėje, kurioje prieš tai augo agurkai, skaldoje ir mineralinėje vatoje.

Motininiams gvazdikams reikia šviesių, gerai vėdinamų šiltnamių. Mūsų klimato sąlygomis juos geriausia sodinti rugsėjo- gruodžio mėn.

Ūgliai skinami juos nulaužant, jie pradedami laužti nuo 3 poros lapų, įskaitant ir pirmąją porą dažnai dar su ne visiškai išsivysčiusiais lapais. Ūgliai geriau skinti iš ryto. Nuskinti ūgliai statomi į išdenzifekuotas plastmasines voneles. Ūglius reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl vonelės uždengiamos tankia, šviesia medžiaga.

Pirmąją savaitę po pasodinimo jie kasdien apipurškiami vandeniu iš pulverizatoriaus. Vedinant reikia nuimti stelažų užtemdymo medžiagą, o saulėtomis dienomis, į pavakarę ją apipurkšti vandenių.

Įsišaknijusius auginius galima rauti kai jų šaknelės išauga iki 2-2,5cm. Išrauti auginiai vyniojami į ploną popierių ar dedami į plono polietileno maišelius po 25vnt. Taip paruošti auginiai sudedami į kartonines dėžes po 400-500 vnt.

Pasodintus gvazdikus laistoma iš laistymo sistemos arba žarnos be sietelio. Vandens T turi būti 180 C šilumos, o vasarą 20-220C, laistoma gausiai, kad dirvos drėgmė sudarytų 60-70%.

Pavasarį ir vasarą šiltnamio T turi būti 18-200 C, o skirtumas tarp dienos ir nakties ne didesnis kaip 60 C.

Nuo spalio pradžios iki kovo pabaigos reikia papildomai šviesti.

Pavasarį ir vasarą gvazdikams intensyviai augant, trąšų poreikis būna gana didelis, o žiemą jų reikia mažiausiai.

Žiedai skinami iš ryto, vasarą kasdien, rudenį kas 2 dieną o žiemą dar rečiau.