Ilgalapė gyvatbarzdė ( baltoji durpių lelija )

Ilgalapė gyvatbarzdė
Ilgalapė gyvatbarzdė

Vieta

Šiems augalams reikia daug šviesos, kad galėtų žydėti. Tačiau tiesioginiai saulės spinduliai gali tik pakenkti. Tad pastatykite juos arti, tačiau ne prie pat rytinėje pusėje esančio lango. Paprastai anksti ryte saulė nėra tokia stipri, taigi augalas gaus dozę jam reikalingų nestiprių saulės spindulių. Taip galės žydėti ir nenudegs lapai. Vėliau, saulei nusisukus, gyvatbarzdė stovės gana gerai apšviestoje vietoje.

Temperatūra

Šiems augalams žiemą reikalinga minimali 10°C temperatūra. Vasarą jie pakenčia įvairią temperatūrą, bet geriausiai laikyti vėsiau, tai yra esant 13°C-18°C temperatūrai.

Laistymas

Vasarą laistykite gausiai, kad kompostas niekuomet nebūtų sausas. Tarp laistymų tegul 1/2 substrato paviršiaus išdžiūsta, paskui ir vėl laistykite drąsiai. Ilgalapės gyvatbarzdės labai aiškus žiemos ramybės periodas. Šiuo laikotarpiu augalui reikia vandens tik tiek, kad kompostas visiškai neperdžiūtų.

Tręšimas

Pavasarį ir vasarą treškite augalus skystomis trąšomis kas dvi savaites.

Sezoninė priežiūra

Žiemą augalo neperlaistykite, nes šiuo laikotarpiu jam reikia itin mažai drėgmės. Pastatykite augalus gerai apšviestoje vietoje, kad galėtų sukrauti pumpurus ir pražysti. Tačiau žiūrėkite, kad jo neapšviestų nors ir patys silpniausi tiesioginiai saulės spinduliai.

Žemė

Pavasarį, jei reikia, atidalykite šakniastiebius nuo motininio augalo. Persodinkite į kambariniams augalams auginti skirtą žemės mišinį, kuriame yra smėlio, sudarančio labai gerą gyvatbarzdėms drenažą.