Įspūdingos gėlės – Bromelijiniai augalai

Bromelijiniai augalai yra įspūdingos gėlės, kurios priklausomai nuo temperatūros ir apšvietimo sąlygų žydi 6-12 savaičių. Šioms gėlėms reikia skirti mažai dėmesio, ir jos idealiai tinka augti namuose, biuruose ar restoranuose. Žydinti gėlė gali tarnauti kaip graži alternatyva skintų gėlių puokštei.

bromelijine geleŠVIESA IR TEMPERATŪRA: Bromelijinės gėlės yra labai tolerantiškos prasto apšvietimo sąlygoms, taip pat gali gerai išgyventi ir ryškios šviesos aplinkoje. Gėlių veislės storais ir pilkšvais lapais geriau išgyvena ryškioje šviesoje, o plonais žaliais lapais geriau auga, esant silpnam apšvietimui. Nei vienos rūšies gėlės neturėtų būti tiesioginės saulės spinduliuose. Žydėjimas truks ilgiau, esant vėsesnei temperatūrai bei mažam ar vidutiniam apšvietimui.

VANDUO: Bromelijoms reikia labai mažai vandens. Dauguma bromelijinių augalų miršta nuo perlaistymo! Laistyti reikia tik tada, kai žemė yra visiškai išdžiūvusi. Tuomet reikia gerai palaistyti. Augalui augant gamtoje, lapų rozetė nuo lietaus ir rasos prisipildyto vandens. Ar laistyti į rozetės vidų ar ne, spręskite ir eksperimentuokite patys, nes drėgmė gėlės viduje dažnai gali sukelti grybelį ar gali atsirasti bakterijų. Nors Bromelijinių šaknys yra mažos, jos puikiai sugeba sugerti pakankamai vandens, kad patenkinti augalo poreikius.

TRĄŠOS: naudokite įprastas augalų trąšas, praskiestas pusiau, kas antrą mėnesį. Bromelijų nereikia tręšti žiemą.

DAUGINIMAS: Kai žiedas pradės vysti, Bromelijinė gėlė išskleis daigelius. Kai šie nauji maži lapeliai išaugs maždaug iki 10cm, nupjaukite juos prie augalo stiebo. Augalo lapelį pasodinkite į atskirą vazonėlį. Kad ir augalėlis neturės jokių šaknų, bet per ateinančias kelias savaites jis jas išaugins. Būkite atsargūs, neperlaistykite jauno augalo. Tikriausiai prireiks 1-3 metų, kol ši jauna Bromelijinė gėlė pražydės.

Yra įdomus būdas, kaip paspartinti Bromelijines gėles pražysti. Bromelijos gali greičiau pražysti etileno dujų aplinkoje. Nokstantys vaisiai, daržovės arba deganti mediena, lapai išskleidžia šias dujas. Įdėkite Bromelijinę gėlę į plastikinį maišelį kartu su nokstančiu obuoliu. Gerai užsandarinkite maišelį ir neatidarykite maišelio bei neišimkite augalo dvi savaites. Obuolys išskirs etileno dujas ir Bromelijinė gėlė turėtų išskleisti žiedą per ateinančius 2-4 mėnesius.