Kambarinė gėlė – Afelandra (Kroko varpa, zebražolė)

Afelandra, Kroko varpa, Zebražolė
Afelandra, Kroko varpa, Zebražolė

Laistymo vieta

Afelandra ypatinga tuo, kad jai, skirtingai nuo visų kitų žydinčių augalų, nereikia stipraus apšvietimo. Šis augalas gali žydėti ir nestipriai saulės apšviestoje vietoje. Šiaip ji mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau tiesioginių saulės spindulių jai nereikia. Afelandra mėgsta didesnę erdvę, tuomet ji priaugina daugiau lapų.

Temperatūra

Augalui gyvybiškai svarbi šiluma – mėgsta 18°C-21°C temperatūrą. Afelandra ypač jautri šalčiui ir skersvėjams.

Laistymas

Afelandra reikia reguliariai palaistyti, bet neperlaistykite, nes augalą užpuls pilkasis pelėsis. Perdžiūvęs augalas numes lapus. Mažiau laistykite nužydėjusią afelandrą, tuomet augalui yra ramybės periodas. Mėgsta drėgną aplinką. Galima pridėti į gėliapuodį drėgnų durpių arba pastatyti ant padėklo su drėgnais akmenukais, ypač jei kambaryje labai sausas oras.

Tręšimas

Šis augalas išleidžia tankų šaknų gniužulą ir jam reikia daug maistingųjų medžiagų. Tręškite substratą skystomis trąšomis, rekomenduojamą trąšų dozę be baimės padidindami, nes afelandrai tai nepakenks.

Sezoninė priežiūra

Peržydėjusj augalą laikykite kiek žemesnėje temperatūroje, nei jis mėgsta, mažiau tręškite ir laistykite, nes augalas ilsisi. Žinoma, afelandra negalėtų augti visiškai neprižiūrima, tačiau jei šio augalo svarbiausi poreikiai patenkinami, tuomet jį ne taip jau sunku prižiūrėti, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Žemė

Afelandra reikia persodinti iškart, kai tik parsinešate iš parduotuvės. Jai būtinas standartinės kambarinių augalų žemės mišinys. Augalą tvirtai įsodinkite j žemę, kad apspaustų šaknis. Persodinti galima ir vėliau, kada tik norite, tačiau nejudinkite augalo pačiu šalčiausiu metų laiku.