Kambarinė gėlė – Alamanda

Alamanda, Auksinis trimitas, Vynmedis
Alamanda, Auksinis trimitas, Vynmedis

Laikymo vieta

Vasarą kasdien dvi tris valandas palepinkite alamandą tiesioginiais saulės spinduliais. Jei auginate šj augalą šiltnamyje, pastatykite gėliapuodį toje vietoje, kur viršuje yra stogas – augalui labai patiks.

Temperatūra

Žiemą augalui būtina maždaug 16°C temperatūra, kad gaiėty gerai jaustis.

Laistymas

Pavasarį ir vasarą alamandai reikia daug vandens. Tik tarp laistymų substrato paviršius turėtų pradžiūti. Žiemą laistykite tik tiek, kad substratas neperdžiūtų. Alamanda mėgsta drėgną aplinką, todėl reguliariai apipurkškite minkštu lietaus vandeniu. Jei tam neturite sąlygų tuomet pastatykite augalą į specialų sodininkystėje naudojamą drėkinimo indą. Drėgmė po truputį garuos kylant temperatūrai ir sudarys puikiais sąlygas alamandai gauti tiek drėgmės, kiek jai reikia, kad gaiėty augti ir klestėti.

Tręšimas

Augimo fazėje alamandas tręškite skystomis trąšomis kartą per dvi savaites.

Sezoninė priežiūra

Sparčiai augdama alamanda priaugina daugybę naujų ūglių. Ankstyvą pavasarį jas reikia apgenėti, ir visai ne dėl to, kad reikėtų reguliuoti jų augimą, o kad augalą paskatintumėte leisti naujas atžalas iš stiebų. Nauji Ūgliai paprastai sukrauna žiedus. Genėjimas tiesiog privers augalą greičiau augti, todėl apgenėtą alamandą pradėkite gausiai laistyti.

Žemė

Alamandai tinka standartiniai žemės mišiniai, mat jų labai geras drenažas. Augalai geriau auga didesniuose gėliapuodžiuose. Persodinti reikia kasmet. Kai augalas paauga tiek, kad jam nebereikia didesnio gėliapuodžio, tiesiog pakeiskite žemę nauja.