Kambarinė gėlė – blizgančioji mandevila ( dipladenija )

Blizgančioji mandevila, dipladenija
Blizgančioji mandevila, dipladenija

Vieta

Mandeviloms būtinas geras apšvietimas, antraip gražiai nežydi. Tačiau saugokite augalą nuo tiesioginės saulės, mat gali nudegti lapai ir nukristi visi pumpurai. Laipiojančioms mandeviloms reikia atramos, apie kurią jos galėtų vytis.

Temperatūra

Dauginant mandevilas būtina gana aukšta temperatūra, o subrendusiems augalams žiemą reikia minimalios 5°C temperatūros. Tada jos ilsėsis. Pavasarjį ir vasarą reikalinga šiek tiek aukštesnė nei 13°C-18°C temperatūra.

Laistymas

Augalams augant nereikia labai daug vandens. Tad laistykite saikingai, tik kad substratas nebūtų sausas. Tarp laistymų žemė turi bent kiek pradžiūti, pavyzdžiui, 1/2 jos paviršiaus. Žiemą laistykite labai mažai, tik tiek, kad neperdžiūtų substratas. Vasarą rekomenduojama kasdien apipurškiant augalą palaikyti drėgną aplinką. Taip pat galima įstatyti augalus į sodinin­kystėje naudojamus drėkinimo indus.

Tręšimas

Žiemą mandevilų išvis nereikia tręšti. O vasarą kartą per dvi savaites būtinai patręškite skystomis trąšomis.

Sezoninė priežiūra

Galima paskatinti šiuos augalus žydėti gausiau, rudenį nukarpant beveik visus stiebus, kraunančius žiedus. Tai paprastai daroma tuomet, kai tik pastebima, jog mandevila pradėjo nebe taip gausiai žydėti. Stenkitės palaikyti tinkamą šiems augalams žiemos temperatūrą.

Žemė

Mandevilas persodinkite į kambariniams augalams skirtą žemės mišinį. Ant vazonodugno paberkite molio šukių arba specialaus sodininkystėje naudojamo žvyro. Pavasarį, jei reikia, persodinkite į vienu dydžiu didesnį vazoną. Vėliau vis pakeiskite viršutinį substrato sluoksnį.