Kambarinė gėlė – Dėmėtoji beloperonė (Augalas krevetė)

Dėmėtoji Beleperonė
Dėmėtoji Beleperonė

Laikymo vieta

Befoperonė mėgsta būti gerai apšviestoje patalpoje. Tada auga­las išlaiko nuostabią varpų spalvą ir gausiai žydi. Nepakenčia tiesioginės saulės. Augalas neištveria nuolatinio šešėlio. Jo ne­galima laikyti vėsiai. Saugokite beloperonę nuo skersvėjų.

Temperatūra

Augalas ištveria temperatūros svyravimus. Geriausiai jaučiasi esant 13°C-21°C temperatūrai. Be abejo, joks augalas nepakeltų ypač didelių nukrypimų į kraštutinumus, pavyzdžiui, stingdančio šalčio arba alinančio karščio, taigi beloperonė – ne išimtis. Žiemą šis augalas gali pastovėti ir šiek tiek žemesnės temperatūros patalpoje.

Laistymas

Augalą laistykite pildami vandenį ant substrato paviršiaus. Beloperonė mėgsta drėgmę, tačiau ne pernelyg šlapias sąlygas. Jei substratas išdžius, augalas numes lapus, taigi vasarą galite drąsiai laistyti dažniau.

Tręšimas

Kad augalas gerai augtų, būtina reguliariai ir dažnai tręšti. Jei lapai pagelto ir susisuko, galimas dalykas, jūsų beloperonei trūksta geležies (chlorozė). Gydykite augalą laistydami vandeniu, į kurį įpilta specialaus geležies tirpalo.

Sezoninė priežiūra

Šiuos augalus būtina gausiai laistyti vasarą, o ir žiemą jiems reškia beveik tiek pat vandens. Substratas negali išdžiūti. Beloperonė neretai išstypsta, tad galite tiesiog nugnybti ūglius, tuomet jie išsišakos ir augalas taps vešlesnis ir gražesnis. Beloperonę galite apgenėti vasarą, kai bus nužydėjusi, arba pavasarį, kai augalas pradeda sparčiai augti.

Žemė

Gali prireikti net du kartus per pirmuosius metus persodinti tvirtą jauną augalą ir apskritai šios veislės augalus patartina dažnai persodinti. Beloperonės mėgsta standartinę kambarinių augalų žemę ir jos mišinius. Tvirtai jsodinkite augalą į gėliapuodį. Auginius šaknydinkite durpių ir smėlio mišinyje.