Kambarinė gėlė – didingoji medinilė

Didingoji medinilė
Didingoji medinilė

Vieta

Medinilėms visą laiką būtinas puikus apšvietimas. Taip pat šie augalai mėgsta erdvę. Jei tik įmanoma, laikykite juos pastatytus atokiau nuo kitų, galbūt visai vienus, kad būtų galima netrukdomai gėrėtis nuostabiais žiedais.

Temperatūra

Žiemą šiems augalams reikalinga minimali 16°C temperatūra, o vasarą – nuo 16°C iki 32°C. Kaip matote, vasarą temperatūra gali būti labai įvairi, tačiau pasirinktą temperatūrą stenkitės palaikyti nuolat. Medinilės neištveria aukštesnės nei 32°C temperatūros, kai oras tikrai karštas, būtina labai gerai vėdinti patalpą, antraip augalas gali stipriai nukentėti.

Laistymas

Vasarą laistykite itin gausiai, kad substratas gerai sudrėktų. O 1/2 jo paviršiaus lai išdžiūsta iki kito laistymo. Žiemą laistykite labai saikingai, tik tiek, kad neišdžiūtų substratas. Gausiau saistykite tik pavasarį, kai pasirodo pirmieji žiedynkočiai. Medinilėms gyvybiškai svarbu drėgna aplinka. Todėl pastatykite augalus ant specialių augalams drėkinti skirtų padėklų ir kasdien apipurkškite drungnu lietaus vandeniu.

Tręšimas

Pradėkite tręšti augalus skystomis trąšomis, kai tik pasirodo pirmieji žiedų pumpurai. Vėliau tręškite kartą per dvi savaites iki pat rudens pradžios, net tuomet, jei augalas dar nebaigė žydėti.

Sezoninė priežiūra

Apgenėkite, kai tik augalas peržydi. Nukarpykite ištįsusius ūglius ir gerokai patrumpinkite ilgas šakeles. Galima net per pusę viso jų ilgio.

Žemė

Persodinkite į kambariniams augalams auginti skirtą žemę, kurioje yra šiek tiek durpių ir perlito. Ankstyvą pavasarį augalą iš vazono išimkite itin atsargiai, kad nesužeistumėte šaknų. Augalo šaknims užpildžius visą vazoną, tiesiog viršutinį substrato sluoksnį pakeiskite nauju maistingu substratu.