Kambarinė gėlė – Echmėja

Echmėja (Aechmea)
Echmėja (Aechmea)

Laikymo vieta

Gėlė piltuvėlis priskiriamas bromelinių šeimos augalams, augalai negali gyventi be šviesos. Jei laikysite augalą šviesioje, iš dalies saulės spindulių stipriai apšviestoje vietoje, galėsite džiaugtis echmėjos gražiai žaliais lapais. Nors šie augalai ir atrodo tvirti, stenkitės saugoti juos nuo skersvėjų ir nelaikykite arti elektros prietaisų.

Temperatūra

Šis augalas nelabai jautriai reaguoja į nedidelius temperatūros pokyčius. Jam puikiai tiks temperatūra nuo 15°C iki 21 °C. Tačiau itin šalta aplinka ar itin didelis karštis gali nualinti augalą.

Laistymas

Augalo rozetėje palikite apie 2,5 cm vandens, pakeisdami jį kas tris savaites. Laikykite substratą šiek tiek drėgną. Augalui nereikia labai daug drėgmės, tačiau laistydami sukurkite drėgnoką aplinką.

Tręšimas

Šio augalo tręšti nebūtina, tačiau retkarčiais įpilti skystų trąšų į vandenį, kuriuo laistomas augalas, tikrai nepakenks. Jei kas nors pasirodytų ne taip, nebetręškite augalo. Patikrinkite, ar tinkama temperatūra ir apžiūrėkite, ar nėra kenkėjų.

Sezoninė priežiūra

Nors echmėja egzotiškas augalas, jos nereikia itin prižiūrėti. Tiesiog reikia reguliariai palaistyti, ir viskas. Augant augalui nupjaukite senus lapus ir galite pašalinti pasenusią rozetę. Naujos lapų rozetės susodinamos į atskirus gėliapuodžius ir jas galima dar kartą persodinti prieš žydėjimą. Šie augalai labai ištvermingi.

Žemė

Labai svarbu, kad augalo substrato drenažas butų geras. Todėl geriausiai tinka žemės mišiniai. Idealiai tinka lygiomis dalimis durpinis mišinys ir grynos durpės, sumaišytos su šiek tiek šviežių baltųjų samanų. Kasmet augalą persodinkite.