Vieta
Beveik visi paparčiai mėgsta ūksmingą vietą. Šie augalai nepakenčia tiesioginių saulės spindulių – jų paveikti greitai nunyksta. Paparčius pastatykite natūraliame kitų augalų šešėlyje, kambaryje, kuriame šviesa truputėlį prislopinta.
Temperatūra
Smulkialapių paparčių veislės, pavyzdžiui, inkstpaparčiai (Nephrolepis) arba pteriai (Pteris), mėgsta vidutinę temperatūrą, tai yra maždaug apie 13°C-18°C. O stambialapiams, kaip antai plačragiams (Platycerium), būtina šiltesnė temperatūra: 15°C-21°C. Tačiau yra ir tokių paparčių veislių, kurios iškenčia labai šaltas aplinkos sąlygas.
Laistymas
Visi paparčiai mėgsta drėgmę. Gausiai apipurkškite augalus, tada išlaikysite juos gaivius, švarius ir jų lapai nebus dulkini. Šiuos augalus būtina dažnai laistyti, nes jie veši tik esant drėgnoms sąlygoms. Tačiau persistengti irgi nereikia – augalo šaknys neturi būti vandenyje. Tai ypač kenkia, kai temperatūra maža.
Tręšimas
Tęskite augalus skystomis trąšomis kiekvienąkart laistydami, kai jie sparčiai auga ir leidžia vis naujus lapus. Žiemą paparčiams reikia labai mažai maistingųjų medžiagų arba visai nereikia.
Sezoninė priežiūra
Šiuos augalus laikykite drėgnai ištisus metus. Daugelis jų mėgsta tik minkštą lietaus vandenį. Augalų negalite perlaistyti, bet ir jų šaknys negali išdžiūti. Rudenį rūpestingai išvalykite vidurinius augalo lapus, taip apsaugosite jį nuo lapų puvinio, kuris tiesiog užkemša ir apsunkina papartį. Tuomet augalas pasidaro nebepatrauklus.
Žemė
Visų rūšių paparčiams, norint kad jie gražiai augtų, reikalingas durpinės žemės mišinys. Vazonai turi būti tokie, kad būtų geras drenažas. Naujai persodinto augalo lapus gerai sudrėkinkite, o substratą tik šiek tiek, kad nebūtų visiškai sausas.