Kambarinė gėlė – svyruoklinis fikusas

Svyruoklis Figmedis
Svyruoklis Figmedis

Vieta

Svyruoklis figmedis yra viena iš fikusų šeimai priklausančių veislių, kuriai reikia labai daug šviesos. Bet venkite tiesioginių saulės spindulių. Jei augalas negaus reikiamos šviesos, pagels lapai ir galiausiai jis išvis juos numes.

Temperatūra

Svyruoklis figmedis geriausiai jaučiasi, kai temperatūra būna tarp 18°C-21°C. Didžiausia temperatūra, kurią šis augalas gali iškęsti, yra 23°C. Fikusas nepakenčia skersvėjų, todėl jeigu jis pastatytas prie lango, įsitikinkite, ar nepučia šaltas vėjas.

Laistymas

Kaip ir visos fikusų veislės, svyruoklis figmedis neturi būti perlaistomas, nes tuomet lapai pagelsta ir nukrinta. Laistykite ne dažniau kaip porą kartų per savaitę vasarą ir kas 7-10 dienų žiemą.

Tręšimas

Šiuos augalus reikia gausiai tręšti, tinka visi tręšimo budai. Žiemą tręšti reikia mažiau, bet jei ir tuo periodu augalas leidžia naujus ūglius, patręškite, tik labai nedaug.

Sezoninė priežiūra

Augimo periodu skystų trąšų įpilkite j vandenį, kuriuo laistote fikusą. Ištisus metus dažnai apipurkškite augalą, jam tai bus labai naudinga. Kartą per metus persodinkite. Persodinti geriausiai pavasarį. Jau subrendusių augalų galite nebepersodinti į naują vazoną, tiesiog pasenusią žemę pakeiskite nauja maistinga kambarinių augalų žeme. Pavasarį galite apgenėti, tik nenukarpykite pagrindinių šakelių. Fikusas dauginamas pavasarį nuo stiebo nupjautais auginiais.

Žemė

Kaip ir daugelis kitų tvirtų augalų, fikuso šaknys netruks išlįsti pro vazono apačią. Išimkite augalą iš vazono ir atsargiai ištraukite šaknis iš drenažo skylių. Augalą, jeigu jo šaknys suaugusios į kuokštą, pasodinkite į standartinį geros augalų žemės mišinį.