Kambarinė gėlė – Tomsono šventmedis (kraujuojančios širdies vijoklis, šlovės altana)

Tomsono Šventmedis, Kraujuojančios širdies vijoklis
Tomsono Šventmedis, Kraujuojančios širdies vijoklis

Laikymo vieta

Jei norite, kad šventmedis išaugtų didelis, pasodinkite jį į didelį vazoną ir leiskite jam vytis aplink kokią nors atramelę. Šis augalas turėtų būti laikomas tokioje vietoje, kur putų pakankamai šviesos, tačiau būtų šiek tiek apsaugotas nuo stiprios vidudienio saulės spindulių.

Temperatūra

Maždaug 13°C temperatūroje augalas gali ramiai ilsėtis žiemą. Likusią metų dalį laikykite jį minimalioje 16°C temperatūroje, tuomet geriau augs ir sukraus daugiau pumpurų.

Laistymas

Šventmedžius gausiai laistykite augimo periodu, nes šiuo metu substratas kiekvieną kart palaisčius turi likti gerokai drėgnas. Tegul pusė substrato iki kito laistymo išdžiūsta. Stenkitės palaikyti drėgmę, pastatydami vazonus į specialius drėkinimo indus arba reguliariai apipurkšdami augalus minkštu lietaus vandeniu.

Tręšimas

Tomsono šventmedis sparčiai auga. Maistingųjų medžiagų substrate taip pat greitai mažėja, taigi augimo periodu reikia kartą per savaitę patręšti skystomis trąšomis.

Sezoninė priežiūra

Visus šventmedžio veislės augalus būtina kasmet apgenėti. Tai daroma ne tik dėl to, kad augalas būtų dailios formos, bet ir vešlesnis. Pavasarį apkarpykite bent pusę praėjusio sezono ūglių. Dar apkarpykite maždaug 7,6 cm stiebų iškart, kai augalas peržydi.

Žemė

Persodinkite augalus kartą per metus pavasarį iškart nugenėję. Pirmiausia atsargiai nuimkite dalį senos žemės ir tada visą augalą persodinkite į naują vazoną ir standartinę kambari­nių augalų žemę arba palikite augalą sename vazone, tik seną žemę pakeiskite nauju substratu.