Naujai įsigytų – pirktų gėlių priežiūra

Į Lietuvą atvežama daugybė įvairių įvairiausių kambarinių gėlių. Kol gėlė patenka iš augintojo pas naująjį šeimininką, ji keliauja per prekybos firmas, kur ne visada sudaromos jai optimalios augimo sąlygos. Įsigiję arba gavę dovanų tokią gėlę, pirmiausiai turime rūpestingai ją apžiūrėti. Neskubėkime jos persodinti, verčiau pasistenkime sudaryti palankias augimo sąlygas, kad ji galėtų adaptuotis naujoje aplinkoje. Pirmiausiai vazoną panardiname iki kraštų į vandenį ir palaikome 20-30 minučių, kol visa žemė prisisotins vandens. Jei stiebai ištįsę, lapai šviesūs, vadinasi, augalui trūko šviesos. Tokią gėlę statome prie šviesesnio lango, bet ne saulėkaitoje. Patręšiame kambarinėms gėlėms skirtų trąšų tirpalu.

Įvežtinės kambarinės gėlės pagal tarptautinius karantino reikalavimus būna susodintos iškaitintoje sterilioje durpėje. Lietuvoje jos maitinamos hidroponiniais tirpalais, todėl iki realizacijos šios gėlės atrodo puikiai. Tačiau jų grožiu džiaugsimės neilgai. Augdamos rūgščioje durpėje ir sunaudojusios negausias maisto medžiagas, jos pradeda nykti. Ką daryti? Pirmiausiai patikrinkite, ar gėlės tikrai auga durpėse, ar jų nykimo priežastis nėra kokia nors liga. Jei kaltas substratas (šiuo atveju durpė), kuo skubiausiai augalus persodinkite, kad ir netinkamas laikas. Visada stenkitės įsidėmėti tikslų gėlės pavadinimą, kad galėtumėte parinkti tinkamą žemių mišinį.

Persodintos gėlės statomos pavėsyje, kol prigyja, pradėjusios augti (po 1-2 mėnesių) tręšiamos skystomis organinėmis arba mineralinėmis trąšomis.

Persodinant gėles netinkamu laiku, dažnai tenka nugenėti jaunus, nesutvirtėjusius ūglius.

Svarbu!

naujai įsigytų augalų nelaikykite kartu su senbuviais, nes jie gali būti apsikrėtę ligų sukėlėjais arba kenkėjais. Tik gerai apžiūrėti ir 1-2 savaites atskirai auginti jie derinami su kitomis gėlėmis.