Verbena

Verbena
Verbena

Verbena (Verbena hybiida Hort.)

Verbeninių (Verbenaceae) šeimos, kilusi iš Peru ir Brazilijos, daugiametė, pas mus auginama kaip vienametė, 20—50 cm aukš­čio, puošni gėlė. Stiebas stačias, šakotas. Lapai dantyti, šiurkštūs. Žiedai _ balti, mėlyni, rožiniai, violetiniai, raudoni, sutelkti į skė-tiškos galvelės žiedyną, vakarais maloniai kvepia. Žydi nuo lie­pos mėnesio iki vėlyvo rudens.

Žinomos dvi gražesnės veislės: nana compacta Hort.— 20— 25 cm aukščio, nedideliais žiedais, ir grandiflora Hort.— 45 cm aukščio, dideliais, įvairių spalvų žiedais.

Verbena sodinama klombose, lysvelėse, palangių bei balkonų dėžutėse ir grupėse, tinka puokštėms.

Ji mėgsta saulėtą, atvirą vietą. Dirvai ypatingų sąlygų nestato, jei tik pastaroji yra nešlapia ir nepertręšta šviežiu mėšlu.

Veisiama sėklomis ir ūgliais. Sėklos sėjamos kovo mėnesį į dė­žutes arba inspekta. Dygsta ilgai ir nevienodai. Pirmieji daigai pa­sirodo po 12—14 dienų, o kiti—net po 4 savaičių. Sėklos daigios esti 3 metus. Daigai pikuojami į inspekta 3 cm atstumu arba po 3 i 9 cm skersmens vazonėlius, | nuolatinę vietą sodinami gegužės mėnesį 20—30 cm atstumu. Šalnų nebijo.

Ūgliai plaunami kovo—balandžio mėnesiais nuo motininiu nu galų, per žiemą išlaikytų vėsiame šiltnamyje, ir sodinami i daugi­nimo dėžes arba inspektą.

Verbena gali būti veisiama ir atlankomis.