Amarai ant rožių: 5 būdai kaip juos naikinti

Amarai ant rožių, taip pat žinomi kaip žalieji amarai, žaliosios muselės arba rožių amarai, yra maži, minkštakūniai vabzdžiai, kuriuos galima rasti ant rožių krūmų ir kitų augalų. Paprastai jie yra šviesiai žalios spalvos ir gali būti atpažįstami pagal kriaušės formos kūną ir ilgas antenas.

rožių amarai

Žalieji amarai minta augalo sultimis, tuo būdu susilpnindami augalą. Lapai, žiedų užuomazgos pageltonuoja ir susiraito. Tai taip pat gali sulėtinti augalo augimą ir deformuoti.

Žalieji ar rožių amarai dauginasi greitai, patelės atsiveda gyvus jauniklius, jiems nereikia poruotis. Kenkėjai greitai išplinta per trumpą laiką, ypač šiltomis ir drėgnomis sąlygomis.

Žaliųjų amarų galima aptikti ir ant kai kurių kitų daržovių, vaismedžių, dekoratyvinių augalų. Juos dažnai traukia nauji ūgliai, besikraunantys žiedai, jų galima rasti apatinėje lapų pusėje ir šakų galiukuose.

Amarų savybės, tipai. prevencija ir apsisaugojimo priemonės

Laimei, yra keletas būdų, kurių pagalba galima atsikratyti žaliųjų amarų, užpuolusių rožes.

Rankinis pašalinimas

Tai galima padaryti stipria vandens srove purškiant rožių krūmą arba minkštu šepetėliu jas nuvalant. Arba galite naudoti pincetą, kad juos atskirtumėte nuo augalo. Šis metodas geriausiai tinka mažiems užkrėtimams, jei amarai dar neišplito. Amarai, vandens srovės numesti nuo augalo lapų, pumpurų, nebegali užlipti atgal ant augalo, tad vandens srovė yra efektyvus kovos su rožių amarais būdas. Kitą rytą apžiūrėkite augalą, jei liko amarų, pakartokite vandens srovės procedūrą. Galima kita ranka prilaikyti pumpurą ar šakelę, kad stipri vandens srovė nenulaužtų šakelės, lapo ar pumpuriuko.

Insekticidinis muilas

Insekticidinis muilas yra tam tikros rūšies muilas, specialiai sukurtas naikinti vabzdžius. Jis veikia uždusindamas amarus ir yra saugus naudoti apsaugant rožes. Norėdami naudoti insekticidinį muilą, sumaišykite jį su vandeniu pagal etiketėje pateiktas instrukcijas ir purkškite tiesiai ant amarų. Kartokite kas kelias dienas, kol užkrėtimas bus suvaldytas.

Nimbamedžio aliejus

Neem aliejus yra natūralus insekticidas, gaunamas iš nimbamedžio. Jis veiksmingai naikina amarus ir kitus kenkėjus bei nekenkia rožėms. Perskaitykite etiketėje pateiktą instrukciją, kokiu kiekiu praskiesti aliejų vandeniu, ir naudokite purkšdami ant amarų. Pakartokite po kelių dienų, kol kenkėjai bus įveikti.

Boružės

Boružėlės yra natūralus amarų plėšrūnas ir gali padėti kontroliuoti šių kenkėjų populiaciją. Galite įsigyti boružėlių sodo prekėmis prekiaujančiuose prekybos centruose, parduotuvėse arba internetu ir apyvendinti jas ant rožių krūmo. Boružės valgys amarus ir kitus kenkėjus bei padės išlaikyti augalą sveiką.

Gretutinis sodinimas

Tai skirtingų rūšių augalų sodinimo būdas, sodinant juos vienas šalia kito, siekiant, kad augalai būtų vienas kitam naudingi. Yra žinoma, kad, medetkos atbaido amarus. Pasodinę medetkas šalia savo rožių, galite apsaugoti jas nuo amarų.

Amarai, užpuolę rožes, gali sukelti daug nepatogumų, tačiau šių kenkėjų įmanoma atsikratyti. Naudodami aukščiau išvardintus metodus, galite išsaugoti savo rožes sveikomis ir gražiomis visą sezoną.