Ligos.
Antraknozė (degligė). Ligos sukėlėjas – pupelinis deguliagrybis (Gloeosporium lindeniuthianum Sacc. et Magn.). šia liga serga pupelių daigai, augantys augalai ir ankštys. Daugiausia nukenčia ankštys. Iš pradžių ant ankščių atsiranda mažos, rausvai rudos dėmės, kurios greitai didėja ir gali būti iki 1 cm skersmens. Vėliau dėmės įdumba, pasidaro tamsiai rudos, tik pakraščiuose audiniai būna rusvo arba gelsvo atspalvio. Per ankštis ligos sukėlėjas patenka ir į sėklas. Dauguma iš sergančių sėklų išaugusių daigų žūva. Liga greičiau plinta, kai drėgna, rūkas ar lyja. Žiemoja grybas sirgusių augalų liekanose ir apkrėstų sėklų luobelėje. Ši liga apninka ir daržo žirnius bei pupas. Apsauga. Sėti tiik atsparių ligai veislių, sveiką sėklą. Pasirodžius pirmiesiems ligos simptomams, purškiama fungicidais. Nuėmus derlių, surenkamos ir sunaikinamos visos sirgusių augalų liekanps. Į tą pačią vietą nepatartina sėti pupelių 2 – 3 metus.
Pupelių riebalinė dėmėtligė (bakteriozė). Ligos sukėlėjas – pupelinis pseudomonas (Pseudomonas phaseolicola (Burkh.) Dowson). Jos simptomai pastebimi ant lapų, lapkočių, stiebų ir ankščių. Iš pradžių ant lapų būna smulkios rudos dėmelės su šviesiu pakraščiu. Ant stiebų atsiranda rudos, pailgos žaizdelės, kurių paviršiuje kartais galima pamatyti lipnaus skysčio lašelius. Ligos smarkiau apnikti augalai vysta. Ankščių paviršiuje pastebimos nedidelės pavienės arba grupelėmis išsidėsčiusios ovalios dėmelės, kurios vėliau įdumba, darosi rausvai rudos, o jų paviršius apsitraukia sidabrinio atspalvio (išdžiūvusio eksudato) plėvele. Nuo ankščių užsikrečia ir sėklos. Liga plinta su sėkla ir sirgusių augalų liekanomis. Per vegetaciją ligos sukėlėją nuo sergančių ant sveikų augalų ištaško lietus. Apsauga. Sėti tik sveiką, bakteriozė neapkrėstą sėklą ir laikytis sėjomainos.
Kenkėjai. Žolinės blakės (Lygus pratensis L. ir kt.). Tai apie 6 mm ilgio, žalsvi ar su rusvu atspalviu, judrūs ir baikštūs vabzdžiai. Kūnas plokščias, sparnai sudėti lėkštai. Lervos panašios į suaugėlius, tiktai besparnės ir mažesnės. Tiek suaugusios blakės, tiek jų lervos laikosi viršutinėje lapų pusėje, bet pabaidytos tuoj slepiasi po lapais. Dėl žalios spalvos ir baikštumo kenkėjas pastebimas pavėluotai, kai išryškėja pažeidimo simptomai. Iščiulpti lapai išsikraipo, pasidaro skylėti, supleišėja. Pažeidimai. panašūs į graužiančių kenkėjų pažeidimus. Apsauga. Apniktus augalus purkšti insekticidais.
Pupelinis grūdinukas (Acanthoscelides obtecius Say.). Suaugę vabaliukai apie 3 mm ilgio, platūs, rudai pilkšvi. Lervos storokos, sukumpusios, balzganos, apaugusios ilgais šereliais. Kenkia lervos, kurios vystosi pupelių grūdų viduje, grauždamos ertmes. Išsiritus vabalui, grūde lieka apskrita skylutė. Viename grūde gali vystytis iki keliolikos lervų. Šalies sąlygomis kenkėjas gali vystytis tiktai patalpose, ypač gyvenamosiose, kur temperatūra ištisus metus nenukrinta žemiau kaip + I2°C. Apsauga. Laikyti pupeles sausoje, vėsioje patalpoje, kur temperatūra ne aukštesnė kaip 8 – 10°C.