Rudasis kriaušinis amaras
Anuraphis subterranea Walk.
Pavasarį čiulpia kriaušių lapus. Amaras yra 2,5—3,5 mm ilgio, rudas. Ant nugaros — gana stambūs viduriniai ir pakraštiniai kauburėliai. Lervos ir nimfos — rusvos. Ant lapų išsivysto kelios amarų generacijos. Iščiulpti lapai ir nesumedėję ūgliai, užteršti saldžiomis lipniomis išskyromis, deformuojasi, vysta. Vasarą rudieji kriaušiniai amarai dauginasi partenogenetiškai, migruoja ant laukinių barščių, pastarnokų ir kitų skėtinių šeimos žolinių augalų. Rudenį grįžta ant kriaušių ir patelės ant plonų šakučių, į žievės įdubas ir ypač į pumpurų pažastis prideda apvaisintų 0,5 mm ilgio, juodų blizgančių, pailgoko ovalumo kiaušinių, kurie ir žiemoja.
Pavasarį kriaušės lapus čiulpia ir kriaušinis šalpusninis amaras (Anuraphis fartarae Koch.). Jų kolonijos gyvena užriestais į viršų arba suglaustais šonais lapuose. Lapai blykšta arba gelsta. Sie amarai, besparniai ir sparnuoti, yra 2—3 mm ilgio, pilkai rusvi ar rausvai rudi, kartais žalsvo atspalvio. Sifonai ryškūs, uodegėlė trumpa, trikampiška. Ant nugaros daug smulkių kauburėlių. Lervos ir nimfos — žalios. Ant plonų kriaušių šakučių žiemoja amarų kiaušiniai. Pavasarį čia išsivysto kelios generacijos. Vasarą sparnuoti amarai migruoja ant šalpusnių. Dauginasi partenogenetiškai. Abi šios amarų rūšys platina virusinius susirgimus.
Apsaugos priemonės. Jeigu ant šakučių daug žiemojančių kiaušinių, kas dveji treji metai prieš pumpurų išbrinkimą (kada vidutinė paros temperatūra aukštesnė kaip 4 °C) arba numetusias lapus kriaušes purkšti ovicidais. Pasirodžius amarų kolonijoms per vegetaciją, kriaušes purkšti aficidais.