Dekoratyviniai medžiai ir krūmai jūsų sode

Medžiai ir krūmai – stebuklingi įvairių kompozicijų elementai, kurių gyvybės formų, struktūros, spalvų ir kitų  įspūdingų savybių įvairovė leidžia sėkmingai išspręsti pačias sudėtingiausias estetines ir funkcines sodo apželdinimo užduotis. Sumaniai išdėstyti, jie atkreipia dėmesį savo grožiu, tarnauja kaip pagrindas kuriant gyvatvores ir kitus dekoratyvinius sodinius. Taip pat medžiai ir krūmai yra labai patrauklūs ir kaip pavieniai sodo augalai.

Labiau vertinami medžių tipo augalai su originalia vainiko forma. Pavyzdžiui, dvi piramidės formos tujos,  pasodintos iš abiejų įėjimo vartų pusių, suteikia  įėjimui iškilmingumo ir paradiškumo. Medžių rūšys su rutulio arba kolonos siluetais leidžia sukurti įdomias ir kontrastingas augalų grupes su  išraiškingais kontūrais. Plačiašakių augalų formos sudaro tam tikrą peizažo įspūdį, o medžiai  su svyrančiu vainiku  į suformuotą kraštovaizdį įneš tam tikrų lyrizmo ir poetiškumo elementų.

Puošnūs ir saviti medžiai ir krūmai yra su originalia lapų spalva – violetine, aukso geltonumo, marga, sidabrine. Renkantis ir išdėstant  medžių tipo augalus jūsų sodo teritorijoje, nereikėtų siekti didelės augalų įvairovės. Dvi trys medžių rūšys, trys – penkios krūmų rūšys, susijusios pagal ekologinius ir kompozicinius kriterijus, sukuria išraiškingą kraštovaizdžio kompoziciją. Be to, reikia  atsižvelgti į šių augalų  apšvietimo, drėgmės ir dirvos poreikius. Tada optimalus spygliuočių ir lapuočių medžių santykis darys malonų įspūdį visus metus.

Taip pat savo sode galima sukurti gėlynų kompozicijų sodelius, t. y. sugrupuoti gražiai žydinčius augalus kartu su ornamentiniais krūmais. Augalų grupės formuojamos tokiu būdu, kad kiekviena iš jų būtų kaip pagrindinis elementas žydėjimo laikotarpiu ir neprarastų savo patrauklumo kitais metų laikais. Todėl šios augalų grupės sodo teritorijoje turi išsidėstyti daugiau ar mažiau tolygiai. Teisingas sprendimas kuriant tokius augalų kompozicijų sklypus priklauso nuo medžių ir krūmų sudėties, dekoratyvinių jų savybių žydėjimo laikotarpiu. Tokio vaizdingo sodo sukūrimas turėtų remtis tiksliu planavimu  ir sumaniu pasirinktų augalų išdėstymu pasirinktoje erdvėje pagal pasirinktą sklypo apiforminimo stilių.