5 svarbiausi vejos priežiūros patarimai

Kiekvienas, savo sode ar kieme auginantis veją, galėtų patvirtinti, jog šiam darbui tenka paskirti nemažai laiko resursų. Visgi, pievutės priežiūra bus kur kas paprastesnė, jeigu visus darbus darysite tikslingai. Pigu.lt el. parduotuvės ekspertai išskyrė pagrindinius patarimus, su kuriais turėtų susipažinti kiekvienas, svajojantis apie dailią ir vešlią veją.

vejos prieziuea

1. Prieš sėdami veją, nepamirškite kultivuoti žemės. Šis procesas leidžia išpurenti žemę ir įterpti trąšas, todėl tolimesni vejos sodinimo darbai tampa kur kas paprastesni. Nors tai nėra būtinas procesas, apie jį ypač reikėtų pagalvoti tuomet, jei veją sėsite labai susigulėjusioje žemėje ar seniai augančioje pievoje. Galite būti tikri, jog pakankamai galingi benzininiai ar elektriniai kultivatoriai nesunkiai susitvarkys su bet kokios žemės plotais.

2. Du kartus per metus aeruokite veją. Šis procesas padeda žolei geriau „kvėpuoti“: į šaknies zoną geriau prasiskverbia tiek oras, tiek vanduo, tiek ir įvairios maistinės medžiagos. Aeruojant veją du kartus per metus (ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį), iš tiesų galima pastebėti akivaizdžius rezultatus: žolė tampa ir tvirtesnė, ir atsparesnė. Įsigijus specialią sodo techniką, šis darbas tikrai nepareikalaus didelių pastangų – svarbiausia, kad nepamirštumėte jo padaryti tinkamu laiku.

3. Pjaudami žolę, nepersistenkite su jos trumpumu. Trimeriai ir žoliapjovės daugeliui asocijuojasi su pakankamai nemaloniu ir varginančiu darbu, todėl neretai norisi žolę nutrumpinti taip, kad greitai šios užduoties nebereikėtų kartoti. Tačiau ar tokia nuostata naudinga Jūsų vejai – kitas klausimas.

Labai trumpai nupjovę veją, rizikuojate paskatinti žolės pageltonavimo procesą – norėdami to išvengti, palikite veją maždaug 7,5-8 cm aukštyje. Toks aukštis užkirs kelią piktžolių vystymuisi, o laistymas ir pačios žolės augimas bus kur kas efektyvesni. Jei turite pakankamai laiko, patartina šiek tiek patrumpinti veją kas tris dienas (ar bent jau kartą į savaitę) – taip suteiksite jai daugiau gyvybingumo.

4. Pasirūpinkite papildomomis trąšomis. Vejos pjovimas gali pašalinti tas maistines medžiagas, kurios yra atsakingos už vidutinį žolės augimą, todėl nuo pavasario pradžios kas 4-5 savaites patartina naudoti papildomas trąšas. Vejai labiausiai reikia azoto, kalio ir fosforo, tačiau nesuklysite, jei pasirinksite specialiai vejoms skirtus trąšų mišinius, kuriuose gali būti ir daugiau naudingų elementų. Tam, kad būtų užtikrintas tolygus trąšų pasiskirstymas, rekomenduojama naudoti barstytuvą.

5. Reguliariai ją laistykite. Siekiant išsaugoti vejos žalumą, labai svarbu ją nuolat palaistyti. Jei pasodinote naują pievutę, kurį laiką ją laistyti reikėtų kasdien, o po to situacija priklausys nuo oro sąlygų. Patartina šį darbą atlikti kartą per savaitę, tačiau jei vyrauja sausra – nesuklysite tai padarydami ir dažniau. Šiais laikais šį darbą už Jus gali atlikti ir laistymo sistemos, todėl dėl laiko stokos šio darbo apleisti nereikėtų – tai iš karto atsispindės ir Jūsų eksterjere. Pritaikę šiuos patarimus savo kasdienybėje, be didelių pastangų galėsite gėrėtis dailiai žaliuojančia veja. Pirmasis sezonas gali būti šiek tiek sudėtingesnis, tačiau kai priprasite, vejos auginimas tikrai neapsunkins Jūsų laisvalaikio. Yra tik keli svarbiausi darbai, kuriuos reikia atlikti – jei pavyks juos padaryti teisingai, rezultatai turėtų pranokti Jūsų lūkesčius!