Koks sodo inventorius reikalingas sodininkui

1315742893_hitPrižiūrint sodo sklypą nė vienas sodininkas negali apsieiti be tinkamo sodo inventoriaus. Kiekvienas sodininkas ir daržininkas turi turėti pagrindinius darbui reikalingus įrankius: kastuvą, grėblį, visų rūšių sodo žirkles (sekatorių), pjūklą. Šiuos įrankius nesunkiai galima įsigyti specializuotose sodo prekių parduotuvėse.  O štai kokius sodo įrankius geriau pasirinkti, žino toli gražu ne kiekvienas sodininkas.

Žemės darbams dažniausiai naudojami kastuvai. Be šio sodo įrankio niekaip neapsieisite. Net jeigu žemė apdirbta specialia technika, kastuvo vis tiek prireiks sukasti kai kuriems žemės plotams arba tiesiog iškasti duobę.

Kastuvą reikia rinktis priklausomai nuo žemės (dirvos) tipo: jeigu žemė molinga, tada geriau pasirinkti kastuvą aštriu galu, o jeigu žemė smėlinga, tada jums reikės kastuvo apvaliu arba tiesiu galu. Nepriklausomai nuo kastuvo ašmenų formos, kastuvas turi būti aštrus, patvarus ir tvirtas.

Patys patikimiausi yra kastuvai, pagaminti iš valcuoto metalo. Tokie kastuvai nesulinksta, nepasiduoda korozijai, žemė ant tokių kastuvų limpa mažiau ir galąsti juos reikia rečiau.

Tam, kad išvalyti sodo sklypą (surinkti pernykščius lapus arba žolės liekanas ir pan.), jums prireiks grėblio. Grėbliai gali būti su trumpa arba ilga rankena ir su skirtingu dantų skaičiumi. Čia viskas priklauso nuo poreikio: dideliems plotams tvarkyti idealiai tinka grėblys su ilgu kotu, o nedilelėms klomboms ir lysvėms tvarkyti geriau tiks trumpesnio koto grėblys.

Kad kasti būtų lengviau, taikomos kasimo šakės. Jeigu žemė ne labai tvirta, jas galima naudoti vietoj kastuvo.  Šakės – daugiafunkcinis instrumentas, jos taip pat pagelbės tvarkant sodą, purenant žemę ir kituose darbuose.

Sode nepakeičiamas įrankis yra visų rūšių sodo žirklės arba sekatorius. Šis įrankis skirtas lengvai nupjauti (genėti) augalų šakas. Medžių ir vynuogyno genėjimui idealiai tinka  brangesnis sekatorius iš gero metalo, su pusiau apvaliais ašmenimis ir patogiomis rankenomis.

Saugant sodą nuo kenkėjų, reikalingas purkštuvas. Purkštuvo purškimo plotas priklauso nuo jūsų sodo: kuo didesnis sodas, tuo didesnio purškimo ploto purkštuvas jums reikalingas.

O štai kojoje su piktžolėmis pakanka tokio neįmantraus įrankio kaip kauptukas. Šiam instrumentui nėra ypatingų reikalavimų, svarbiausia, kad rankenėlė būtų patogi, o ašmenys  – aštrūs ir atsparūs.

Dalgis, kuriuo naudojosi dar mūsų seneliai ir proseneliai, nepraranda savo aktualumo ir šiomis dienomis. Šis įrankis yra nepakeičiamas pagalbininkas, kai reikia nupjauti žolę, piktžoles ir nedideles vejas. Paprastas dalgis turi būti pagamintas iš kokybiško plieno, pabandykite per jį spragtelėti, ašmenys turi skambėti skambiai ir švariai.