Marinuoti vaisiai

Marinavi­mas  – tai konservavimas silpnu acto rūgšties tirpalu. Skoniui ir aromatui pagerinti pridedama cukraus ir prieskonių.

Kad actas neišgaruotų, iš pra­džių verdamas cukraus tirpalas, pabaigoje įpilama virinto šilto vandens tiek, kiek jo nugara­vo. Jei sirupas drumstas, jis filt­ruojamas. Į paruoštą sirupą su­pilamas 9 proc. actas (1 litrui tirpalo 110 ml obuoliams, 167 ml kriaušėms konservuoti) ir ge­rai išmaišoma. Marinatas laiko­mas uždengtas stikliniuose in­duose.

Kriaušės turi būti techninės brandos, sveikos, taisyklingos formos. Jų paruošimas toks, kaip kompotui. Mažos kriaušės nepjaustomos, tik išsriegiama šerdis.

Blanširuoti vaisiai atvėsinami šaltu vandeniu ir dedami į stik­lainius, į kuriuos įdėta priesko­nių. Pavyzdžiui, į 1 1 stiklainį įmetami keli juodųjų serbentų lapai, 3 – 5 gvazdikėliai, keli kvepiantys pipirai, truputis cinamono. Neturint šių priesko­nių, rekomenduojama dėti čes­nako, krapų, petražolių, salierų, krienų, kmynų, mairūno ir kitų prieskoninių augalų. Vaisiai už­pilami karštu marinatu, stiklai­niai uždengiami steriliais dang­teliais ir sterilizuojami 85 – 90° vandenyje: 0,5 1 – 15 min, 1 1 – 20, 3 1 – 25 min ir tuojau san­dariai uždaromi.

Pasterizuojant dalis acto išga­ruoja. Vengiant nuostolių, vai­siai užpilami 25 proc. cukraus sirupu, pasterizuojami. Išėmus iš puodo, atsargiai pakeliamas stiklainio dangtelis, skubiai su­pilamas atmatuotas 9 proc. ac­tas, užsukamas dangtelis ir in­delis apverčiamas dugnu aukš­tyn. Marinuoti vaisiai laikomi taip pat kaip kompotai.