Marinavimas – tai konservavimas silpnu acto rūgšties tirpalu. Skoniui ir aromatui pagerinti pridedama cukraus ir prieskonių.
Kad actas neišgaruotų, iš pradžių verdamas cukraus tirpalas, pabaigoje įpilama virinto šilto vandens tiek, kiek jo nugaravo. Jei sirupas drumstas, jis filtruojamas. Į paruoštą sirupą supilamas 9 proc. actas (1 litrui tirpalo 110 ml obuoliams, 167 ml kriaušėms konservuoti) ir gerai išmaišoma. Marinatas laikomas uždengtas stikliniuose induose.
Kriaušės turi būti techninės brandos, sveikos, taisyklingos formos. Jų paruošimas toks, kaip kompotui. Mažos kriaušės nepjaustomos, tik išsriegiama šerdis.
Blanširuoti vaisiai atvėsinami šaltu vandeniu ir dedami į stiklainius, į kuriuos įdėta prieskonių. Pavyzdžiui, į 1 1 stiklainį įmetami keli juodųjų serbentų lapai, 3 – 5 gvazdikėliai, keli kvepiantys pipirai, truputis cinamono. Neturint šių prieskonių, rekomenduojama dėti česnako, krapų, petražolių, salierų, krienų, kmynų, mairūno ir kitų prieskoninių augalų. Vaisiai užpilami karštu marinatu, stiklainiai uždengiami steriliais dangteliais ir sterilizuojami 85 – 90° vandenyje: 0,5 1 – 15 min, 1 1 – 20, 3 1 – 25 min ir tuojau sandariai uždaromi.
Pasterizuojant dalis acto išgaruoja. Vengiant nuostolių, vaisiai užpilami 25 proc. cukraus sirupu, pasterizuojami. Išėmus iš puodo, atsargiai pakeliamas stiklainio dangtelis, skubiai supilamas atmatuotas 9 proc. actas, užsukamas dangtelis ir indelis apverčiamas dugnu aukštyn. Marinuoti vaisiai laikomi taip pat kaip kompotai.