Moliūgas – visiems gyvenimo atvejams

moliūgas1Moliūgas – vitaminų ir mikroelementų turtinga daržovė, kurioje gausu kalcio, kalio, fosforo, geležies, vario, fluoro, cinko, karotino, vitamino C ir B grupės vitaminų. Dėl šioje daržovėje esančio pektino, iš organizmo greičiau pašalinamas cholesterolis. Be to, moliūgas padeda sureguliuoti kepenų ir inkstų veiklą, pašalinti iš jų akmenis ir toksinus. Patiekalus iš moliūgo reikėtų valgyti žmonėms, sergantiems hepatitu ir cholecistitu, lėtiniu nefritu ir pielonefritu, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, akmenlige ir enterokolitu. Labiau naudingas žalias moliūgas, taip pat šviežiai spaustos moliūgo sultys. Gydymo tikslais vartojamas tiek moliūgo minkštimas, tiek ir jo sėklos.

Patiekalai iš moliūgo minkštimo padeda pašalinti organizmo skysčių perteklių. Tiems, kurie kenčia nuo širdies ir inkstų patologijos sukelto audinių pabrinkimo, reikia 3-4 mėnesius laikytis moliūgo dietos. Laikantis tokio mitybos režimo, patariama kasdien suvalgyti apie 0,5 kg termiškai neapdoroto moliūgo minkštimo. Jeigu mėgstate virtą arba keptą moliūgą, tada moliūgo suvartojimo paros norma bus 1,5 kg. Toks maistas padeda atstatyti vandens ir druskos apykaitą organizme, pagerina širdies darbą.

Moliūgo sultys pašalina uždegimą. Moliūgo dieta taip pat padeda esant virškinamojo trakto organų uždegimui. Pradedant gydytis, reikia kasdien rytais nevalgius išgerti pusę stiklinės šviežiai spaustų moliūgo sulčių, pietums pasigaminti moliūgo košės, o vakarienei vėl išgerti sulčių. Per dieną patariama kramtyti nedidelius gabaliukus termiškai nepadoroto moliūgo minkštimo. Taip pat moliūgo sultys padeda esant miego sutrikimams ir nemigai. Gerti jas reikia kasdien prieš miegą, po vieną stiklinę su medumi. Šis gamtinis vaistas puikiai valo organizmą.

moliūgas2Moliūgo sėklos padeda pašalinti kirminus. Jas galima valgyti ir gydymo, ir profilaktikos tikslais. Išlukštenkite du valgomus šaukštus moliūgo sėklų, sutrinkite jas su vienu valgomu šaukštu medaus. Šią košelę valgykite ryte, o po valandos papusryčiaukite. Po keturių valandų išgerkite lengvų vidurius laisvinamųjų vaistų ir pasidarykite klizmą. Tai pakartokite tris dienas. Jeigu jūs dažnai valgote moliūgų sėklas, tai pasitarnaus jums kaip gera profilaktika. Pakanka tris kartus per savaitę suvalgyti po 100 g moliūgo sėklų.

Moliūgo sėklose yra būtinų žmogaus organizmui cinko atsargų, kurios normalizuoja galvos smegenų darbą, taip pat stimuliuoja kraujotakos, virškinimo, reprodukcinės sistemos veiklą, kaulų ir raumenų sistemą. Moliūgo sėklos naudingos ir stipriosios lyties atstovams, nes jos pasitarnauja kaip profilaktinė priemonė nuo prostatos uždegimo. Įdomu tai, kad  užtenka saujos moliūgo sėklų, kad suaktyvinti „džiaugsmo hormoną“ endorfiną ir tokiu būdu pasigerinti sau nuotaiką.