Retai kada galima pamatyti sodo sklypą, kuriame nebūtų pasodinta gėlių. Žmogaus siela ieško grožio ir akį džiuginančių vaizdų. O kas gali būti nuostabiau ir tobuliau už gamtą ir jos kūrinį – gėles? Jas mes dovanojame tiems, kuriuos mylime. Jos nuramina mus kai liūdna ir jaučiamės vieniši. Gėlių nepakartojamas aromatas jaudina vaizduotę, piešdamas rojaus sodo vaizdus.
Visų gėlių karaliene teisėtai laikoma rožė. Nedaug atsirastų žmonių, abejingų rožės grožiui ir aromatui. Todėl net užkietėjęs daržininkas – realistas stengiasi savo sodo sklype atrasti vietos tokiai gėlių gražuolei.
Tačiau, kad rožės džiugintų mus gausiu savo žydėjimu, jas reikia mylėti ir teisingai jomis rūpintis. Tam reikia žinoti rožių priežiūros ir laistymo taisykles. Šį kartą pakalbėsime apie teisingą rožių laistymą.
Rožė yra drėgmę mėgstantis augalas. Tačiau šios gėlės poreikis vandeniui priklauso nuo augimo fazės ir metų laiko.
Rožių laistymas priklausomai nuo augimo fazės. Rožės laistomos gausiau kai vyksta intensyvi jų vegetacija. Tai vyksta tada, kai:
* pradeda skleistis jų pumpurai
* pasirodo pirmieji jų lapeliai ir ūgliai
* po to, kai rožė pirmą kartą nužydi.
Šiais periodais rožės daug aktyviau auga. O augimo momentu bet koks gyvas organizmas reikalauja sustiprinto maitinimo ir tręšimo. Ir kaip pas žmogų hemoglobinas į ląstelių audinius perneša deguonį, taip ir vanduo pas augalą pristato būtinas maisto medžiagas šaknims. Jeigu rožė nebus pakankamai laistoma, tai nesvarbu, kiek ją tręšite, viskas bus veltui, augalas skurs.
Be reikalingos drėgmės rožė tiesiog neaugs. Jos tinkamai nelaistant, ji nustos vystytis. Be to, klaidinga manyti, kad lietingą vasarą rožių galima ir nelaistyti. Lietus palaisto tik paviršutiniškai, o jūsų rožėms reikia kur kas kruopštesnio laistymo.
Rožių laistymas priklausomai nuo metų laikų. Rudenį rožėms reikia mažiau drėgmės, negu vasarą. Tai paaiškinama tuo, kad gausus rožių laistymas stimuliuoja ūglių, kurie nesuspėja sustiprėti iki žiemos, augimą. Dėl to žiemą jauni ūgliai tiesiog žūva. Vadinasi, jei ruduo lietingas, rožių laistymą galima apskritai nutraukti. Jeigu ruduo sausas, rožes visgi reikia laistyti nedideliu vandens kiekiu, tai daryti galima kartą per savaitę. Pasirūpinkite, kad pasirodžius pirmosioms šalnoms žemė būtų visą laiką drėgna.
Viena iš rožių laistymo paslapčių yra ta, kad joms svarbus laistymas vėlyvą rudenį. Šį laistymą galima pavadinti vienu iš rožių pasirengimo žiemojimui etapų. Kitaip sakant, prieš pasirodant šalčiams po kiekvienu rožių krūmu būtina išlieti ne mažiau trijų kibirų vandens. Tai padės šiai gėlei ištverti šalčius ir sulaukti pavasario.