Gyvatvorių formavimas

Gyvatvorėms tinkamų augalų rūšių yra daug.

gyvatvorė
Gyvatvorė

Geriausiai gyvatvorių formavimui tinka paprastoji alyva. Ji reikli dirvai, bet gerai atlaiko kirpimą, tik genėti ją reikėtų po žydėjimo ir geriausia vieną kartą per metus. Kitos gyvatvorėms tinkamos alyvų rūšys: persinė, vengriškoji, gauruotoji, amūrinė alyva.

Erškėčiai – raukšlėtasis, cinamoninis, smulkialapis, rudalapis, paprastasis. Jie visi nereiklūs dirvai.

Lazdynas arba kitaip – riešutmedis. Gerai auga pavėsyje, tačiau reiklus dirvai.

Karklai (purpurinis, žilvitis) sodinami ir laisvoms, ir karpomoms gyvatvorėms, jos gali būti siauros, pintos.

Jazminas (Lemuano hibridas, pilnaviduris). Tai dekoratyvūs krūmai nuostabiai kvepiančiais žiedais. Puikiai atlaiko genėjimą.

Medlieva (gausiažiedė, kanadinė, paprastoji). Jos gerai auga pavėsyje, nereikli dirvai. Labai gražiai žydi, vaisiai valgomi.

Sausmedis (totoriškas, apskritalapis, melsvauogis, valgomasis, auksuotasis, alpinis ir kt.). Mėgsta pavėsį, mažai reiklus dirvai, gražiai žydi. Gerai atlaiko genėjimą.

Europinis ožekšnis. Dekoratyvūs vaisiai, reiklumas dirvai – vidutiniškas.

Šermukšnis arba šermukšnialapė lanksva. Baltais kvepiančiais žiedais žydintis krūmas. Reiklus drėgmei, greitai auga, gali augti pavėsyje.

Kerpamų gyvatvorių formavimui skirti augalai:

Eglė (paprastoji, kaukazinė, baltoji arba kanadinė, dygioji). Kerpant šiuos spygliuočius, jie gražėja, tankėja, susiformuoja aukštos ir vidutinės, tankios ir nepralaidžios gyvatvorės. Sodinamos priemolio dirvose.

Vakarinė tuja. Iš jų galima formuoti tankias aukštas, vidutines ir žemas gyvatvores. Jas taip pat reikėtų sodinti į priemolio dirvą.

Genint skroblą, galima suformuoti aukštas ir vidutinio aukštumo gražias ir tankias gyvatvores.

Kaulenis (paprastasis, spyglialapis, veltiniais ir kt.). Vidutinio aukštumo krūmas, nereiklus dirvai, mėgsta šviesą. Iš jo galima suformuoti vidutinio aukščio tankias gyvatvores, o iš horizontaliojo kaulenio galima suformuoti bordiūrus.

Magonija – puikiai atlaiko genėjimą, iš jos galima suformuoti gražius bordiūrus arba žemas gyvatvores. Žiemai ją reikia uždengti.

Savo sodyboje sodinsiu iš vakariniu tuju gyvatvore. Ji ištisus metus zaliuos. Bus apsauga nuo vejo, ir teršalių, galėsiu skirti laiko jos priežiūrai

 

Į viršų