Apželdinimas. Sodo, kiemo planavimo idėjos.

Apželdinimas. Sodo idėjos
Apželdinimas. Sodo idėjos

Sodo idėjos, kiemo planavimo idėjos. Apželdinimas. Sodo idėjos

Nesvarbu, kur begyventum, nėra nieko geriau nei atsipalaiduoti lauke, šiltą vasaros dieną, stebint savo kiemo planavimo idėjas atgyjant prieš tavo akis.

Deja, viso kiemo pertvarkymas per vieno sezono laikotarpį dažnai būna varginantis, brangus ir reikalauja išsamaus planavimo.

Štai paprastas sprendimas: suskirstyk savo kiemą į “kambarius”, ir pertvarkyk po vieną kambarį kiekvienais metais. Šis sprendimas ypač naudingas, jei nenorima viršyti biudžeto. Rezultatai bus daug geresni, jei skirsi tiek laiko ir pinigu, kiek gali vienam projektui, vietoj to, kad stengtumeisi pertvarkyti visą kiemą vienu metu už tą pačią piniginę sumą.

Nors ir planuoji pertvarkyti tik po vieną kiemo dalį vienu metu, tau vis tiek reikia turėti bendrą planą. Ant popieriaus nusipiešk smulkų savo kiemo planą, įskaitant namą, priestatus, takus ir medžius.

Tai taip pat tinkamas metas nuspręsti, kurie augalai ir krūmokšniai nebebus tavo naujojo sodo gamtovaizdžio dalis.

Pasidaryk savo eskizo kopijų ir pradėk eksperimentuoti su skirtingais dizainais. Įtrauk tau patinkančias žurnalų ar aplankytų sodų idėjas.

Jei dažnai savo kieme rengi piknikus, patį kiemą geriau palikti atvirą, o augalus sodinti jo pakraščiuose. Jeigu atvira erdvė tau nereikalinga, gali sukurti dramatiškumo efektą su atskiromis – atitvertomis lysvėmis, alėjomis, saulės apšvietimu ir išpjovomis patogiems baldams, kur būtų galima atsipalaiduoti.

Štai keletas tau patiksiančių idejų:

Dengimas augalais. Apželdinimas. Sodo idėjos

Jeigu tavo kiemas neturi tvoros, vietoj jos gali pasodinti eilę gudobelių, kadagių ir tujų, arba keleto jų kombinaciją . Šitai tau padės susikurti privatumo iliuziją ir parūpins užuovėją gėlių lysvėms. Šitaip strategiškai pasodinta visažalė uždanga taip pat tau parūpins skydą nuo žiemos vėjų ir nešamo sniego.

Bordiūrinių gėlių lysvių planavimas. Apželdinimas. Sodo idėjos.

Sunkiausia dalis projektuojant bordiūrą yra pačių gęlių parinkimas. Gėlės turi papildyti viena kitą tiek spalva, tiek aukščiu. Čia mano siūlomas daugiamečių sąrašas yra tinkamas sodinti 1 m dydžio lysvėms, saulėtoje vietovėje. Dydis, šiuo atveju, apibūdina atstumą į išorę nuo augalų uždangos ar tvoros, ne atstumą į lysvę.

Sodink 3 ar 5 skirtingos rūšies gėles, palikdamas 40-50 cm tarpus tarp kiekvienos iš jų.  Palik 50-60 cm tarpus tarp skirtingų augalų grupių. Taipogi, pasodintas nelyginis augalų skaičius atrodys daug patraukliau, nei lyginis.

Palik pakankamai laisvos vietos lysvės gale. Ten augančius augalus tai apsaugos nuo taip reikalingos šviesos ir oro stokos.

Štai tokie yra mano pasiūlymai sodinant daugiamečių bordiūrą. Jie buvo parinkti dėl savo ilgos naudos apsaugant gėles. Nuo pirmųjų balandžio gėlių, iki paskutiniųju, žydinčių spalį.

Aukšti augalai galinei eilei:  šilokas ,, Autumn Joy”; rudbekija ,,Goldsturm”; baltasis flioksas, šviesiai mėlynas arba geltonas vilkdagis, mėlynoji veronika,  rykštenė ,, Golden Shower”; ir fortūno melsvė ,,Picta”.

Žemesni augalai priekinei eilei: himalajinis snaputis; sidabražolė ,, Firedance”; rausvoji heuchera, astras ,,Dwarf Blue”; šilokas ,, Dragons Blood”; kraujažolė ,,Moonshine”; šiušelė ,,Prosperity”.

Žinoma, šitie augalai nėra tinkami bet kokiam klimatui.

“Salos lysvė”. Apželdinimas. Sodo idėjos

“Salos lysvė”, kaip ir jos pavadinimas nurodo, yra pasodinta kiemo viduryje, apsupta žolės “jūros”. Ji gali varijuoti tiek forma, tiek dydžiu, priklausomai nuo tavo vaizduotės ir laisvos vietos. Augalus sodink nuo aukščiausių – centre, iki žemiausių – pakraščiuose.

Vandens detalė. Apželdinimas

Įsivaizduok atspindintį tvenkinio grožį arba lengvą dirbtinio krioklio teškenimą. O galbūt ir alpinariumą.

Padaryk savo kiemui paslaugą. Apželdinimas

Prieš pirkdamas bet kokią augaliją, aplankyk tikrą sodų centrą, kur galėsi gauti patarimų apie nusausinimą ir dirvos paruošimą.

informacija apie : apželdinimas.