Trimeris ar žoliapjovė: ką rinktis?

Atėjus pavasariui, ženkliai pasipildo mūsų darbų sąrašas – jei anksčiau tvarkydavomės tik kambaryje, dabar teks pasirūpinti ir sodo ar kiemo priežiūra. Viena iš neišvengiamų užduočių yra žolės pjovimas: tam, kad darbai eitųsi sklandžiai, pravartu pasirūpinti ir kokybiška technika. Šiuo atveju galime rasti pačių įvairiausių alternatyvų, tačiau populiariausiais įrenginiais išlieka žoliapjovės ir trimeriai – kurį iš jų labiau verta įsigyti?

zoles trimeris

Žoliapjovės reikalingos visiems, tačiau trimeris – ne kiekvienam

Nors iš esmės abu šie įrenginiai atlieka tą pačią funkciją, pagrindiniu žolės pjovimo įrankiu yra laikomos žoliapjovės, kurios puikiai tinka tiek mažesniems, tiek gerokai didesniems vejos plotams. Nors tuos pačius darbus galėtumėte atlikti ir su trimeriu, dažniausiai toks procesas yra kiek sudėtingesnis, todėl nesuklysime pasakę, kad šie įrenginiai, dar kitaip žinomi kaip krūmapjovės, yra pritaikyti specifiniams darbams, kuriuos aptarsime vėliau.

Žoliapjovės privalumai

Tam, kad būtų lengviau įsitikinti, jog be žoliapjovės vejos augintojams nepavyks išsiversti, išskyrėme pagrindinius jos pranašumus, lyginant su trimeriais:

Reikia mažiau fizinių pastangų. Kai kurios žoliapjovės yra savaeigės: tai reiškia, kad jų stūmimui visiškai nereikia Jūsų pastangų – tereikia tinkamai išlaviruoti šį įrenginį. Tačiau net ir nesavaeigiai modeliai yra valdomi lengviau nei trimeriai: pastaruosius Jūs turite laikyti pakėlę, kas ne visiems ir ne visada yra patogu.

Žolės surinkimas ir kitos galimybės. Didžioji dalis žoliapjovių turi specialias žolės surinkimo talpas – jei pasirinksite tokį modelį, nereikės rūpintis, kaip Jūsų veja atrodys po pjovimo. Dabar populiaru rinktis ir mulčiavimo funkciją turinčius įrenginius: tokios žoliapjovės žolę susmulkina ir išbarsto. Plonas sluoksnis pernelyg nekrenta į akis, tačiau taip veja yra patręšiama ir tampa kur kas atsparesnė.  

Didesnis galingumas. Nors tarp trimerių taip pat galima rasti pakankamai galingų modelių, jie kol kas dar nepaveja pačių galingiausių žoliapjovių – tai nulemia ir didesnį žolės pjovimo efektyvumą.

Galima apibendrinti, jog praktiškai visi žoliapjovių privalumai yra orientuoti į didesnį komfortą, kuris ir yra svarbus pjaunant didesnius plotus. Visgi, jei atkreipsime dėmesį į kainas, netruksime pastebėti, jog net ir patys primityviausi žoliapjovių modeliai yra kiek brangesni. Tačiau šį „trūkumą“ lengvai gali ištaisyti vejapjovės išpardavimas – jei Jus sudominęs variantas kainuoja per daug, paieškokite specialių pasiūlymų.

Situacijos, kuomet labiau praverčia trimeris

Nors visi žoliapjovių privalumai skamba pakankamai solidžiai, vargu, ar galėsite jais pasinaudoti tuomet, kai reikės nupjauti žolę patvoriuose ar nutrumpinti veją aplink krūmus ar medelius. Tose situacijose, kai reikalingas didesnis mobilumas ir manevringumas, kur kas pranašesni yra trimeriai (benzininiai, elektriniai ar akumuliatoriniai). Be to, kai kurie galingesni modeliai gali nupjauti ne tik Jūsų veją, bet ir sumedėjusias žoles ar netgi nedidelius krūmus bei medelius – jei būtent tokių darbų Jūsų namuose yra daugiausiai, be trimerio tikrai neišsiversite. Pasirinkimas šiuo atveju priklauso nuo Jūsų kiemo ar sodo išplanavimo. Jei dažniausiai pjaunate didelius ir pakankamai lygius vejos plotus, labiau tiks žoliapjovės, o jeigu žolės plotai nėra dideli, tačiau reikalingas didesnis manevringumas, vertėtų rinktis trimerį. Pasvarstykite apie galimybę nusipirkti abu šiuos įrenginius – sodo technika geromis kainomis parduodama Pigu.lt el. parduotuvėje.