Budos skulptūrėlės sode

Sodas tai nusiraminimo jausmams, protui ir akims vieta. Tiesiog pažvelgus, į sode esantį, išpuoselėtą gėlynėlį apima ramybė ir atgaiva. Kažkada gyvenome pagoniškas, kažkada proletariškas, kažkada krikščioniškas tradicijas puoselėjančiame krašte. O dabar? Galbūt, kiekvienam savo.. Pasaulis tapo mažesniu, ir tolimų kraštų tradicijos tapo akimis ir ausimis pasiekiamomis, na ir rankų pirštais paliečiamomis. Tad nenuostabu, kad vieno iš iškiliausių Rytų mąstytojų – Budos statulas ir statulėles, įkūnijančias taiką ir ramybę, vis dažniau galima pamatyti namuose ir soduose. Jūs galite atrasti šias įkvepiančias figūrėles, apsuptas gėlių ir sodrios žalumos, besiilsinčias ant akmenų ar smėlio Dzen erdvėse, ar Budos veidą, atsispindintį baseino vandens paviršiuje. Įdomu yra tai, kad Sodo Buda gali apsigyventi beveik bet kokioje aplinkoje, suteikdamas žavesio ir džiaugsmo bet kuriam kraštovaizdžiui.

Budos statulos būna įvairiose pozose, iliustruojančiose šio švento žmogaus gyvenimą. Kiekvienoje pozoje galima pastebėti savitus rankų gestus, vadinamus mudromis, kurios kiekviena turi tam tikrą reikšmę. Tačiau nereikia nuogąstauti – galite pasirinkti statulą, kažką tai simbolizuojančią, sakykim, tai, ko reikia jūsų gyvenime, – ramybės, meditatyvumo, arba galite pasirinkti Budos skulptūrėlę, kuri kalba su Jumis savo linijomis ir formomis, miela estetika.

Lengvai apšviestas Budos biustas, esantis šalia takelio, tampa puikiu estetiniu traukos centru, taip pat nešančiu savyje ir simbolinę prasmę.

apsviesta budos skulptura, takelis

Yra daug įvairiausių formų ir dydžių Budos statulėlių. Atrandant vietą ir statant statulą, reiktų elgtis pagarbiai. Jei įmanoma, suraskite jai vietą ant kalvos ar pjedestalo – būtų idealu akių lygyje – sukurkite nuostabos jausmą.

Skulptūrose dažnai vaizduojama tik galva ir liemens dalis. Dažnai galva vaizduojama su kaubreliu ant galvos, simbolizuojančiu išmintį. Garbanėlės, galbūt, simbolizuoja ne visai lengvą kelią į išmintį. Užmerktos akys – meditacinę būseną, lyg žvelgiant į išorę ir į vidų. Lūpos, matomai, simbolizuoja išraiškingą kalbą.

budos uzmerktomis akimis skulptura darze

Įsikūrusi tarp uolų, ant šlaito skulptūra, vadinama Buda Žemės Liudytoju, vaizduoja šventą žmogų, esantį meditacijoje. Kairės rankos delnas ilsisi ant kelių, dešinės rankos pirštai liečia žemę. Tai yra momentas, kai Budą viliojo demonas, tačiau, gaudamas paramą iš žemės, jis atsispyrė pagundai ir pagaliau pasiekė nušvitimą.

Skulptūra, puikiai ir pagarbiai įkomponuota aukštai ant uolų, apsupta įvairiausiomis žolelėmis, daugiamečiais augalais ir gėlėmis.

budos skulptura ant uolu

Atraskite Budą, tinkamą Jums!

buda pakelta ranka, salia duru, geles

Šalia mūrinio namo, priešais baseiną, gulinčio Budos skulptūra.

gulintis buda basenas

Ramybės oazė. Buda atrodo, kaip namie, medituojantis tarp vazoninių augalų sode. Atkreipkite dėmesį į prailgintas, visa girdinčias Budos ausis.

buda skulptura tarp geliu

Dauguma lauko skulptūrų yra pagamintos iš suslėgto betono ir yra pasiruošusios iškęsti rudens lietų, žiemos šaltuką ir saulės karštį. Skulptūrų yra gana įvairių, tad turėtumėte nesunkiai atrasti savo Budos skulptūrėlę, kuri ne tik papuoštų, bet ir taptų ramybės kampeliu Jūsų sode.