Kaip kurti japoniško stiliaus sodą?

Japoniskas sodas

Japoniško stiliaus sodai traukia akį įspūdingais reginiais, atrodo paslaptingai, kviečia užsukti. Tačiau tam, kad sukurtumėte šio stiliaus sodą, reikia turėti žinių. Kaip tai padaryti? Kokius augalus sodinti? Kokių principų laikytis kuriant japoniško stiliaus sodą? Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Kuriant japoniško stiliaus sodą, pirmiausia derėtų atminti, jog tokiame sode žydinčių gėlių turi būti mažuma, tuo tarpu visžaliai medžiai bei krūmai turi sudaryti daugumą. Japoniško stiliaus dvasią padės palaikyti rododendrai, sakuros, azalijos, kiparisai, japoniniai kedrai, kininiai kadagiai, japoninės eglės, japoniniai klevai, ginkmedžiai, kamelijos, buksmedžiai, magnolijos, japoninės ievos, raugerškiai, vilkdalgiai, kinrožės, šilokai. Kaip matyti, augalų, kuriuos reikia sodinti norint sukurti japoniško stiliaus sodą, yra išties daug, tad tikrai rasite iš ko išsirinkti. Iš anksto pasidomėkite augalų, kuriuos ruošiatės sodinti, auginimo ypatumais. Įdomu ir tai, jog tokie lietuviški augalai kaip ramunės, plukės bei rugiagėlės taip pat puikiai įsilieja į japoniško stiliaus sodo visumą.
Tamsesnius, sodresnių spalvų augalus sodinkite sodo gilumoje, šviesius – sodo priekyje, tokiu būdu sukursite sodo erdvės gilumos iliuziją.
Tačiau augalai nėra vienintelis komponentas, kurių dėka galima sukurti japoniško stiliaus sodą. Tam, kad sukurtumėte japoniško stiliaus sodą, prireiks vandens bei akmenų. Akmenis reikia išdėstyti ne bet kaip, o taip, kad būtų sukurtas įspūdis, jog šie akmenys būtų gulėję ilgą laiką, bent pusę akmens reikėtų įkasti. Parinkite kuo įdomesnės faktūros bei spalvos akmenis. Dažnai kuriant japoniško stiliaus sodus, žmonės akmenis nušveičia, nuvalo – to nereikėtų daryti, kadangi tokios išvaizdos akmuo primins ne japoniško stiliaus sodo akmenį, o paminklą. Be to, prarandamas natūralumo įspūdis. Iš akmenų galite kurti įvairių formų kompozicijas, o akmeninis grįstas takelis – sustiprins rytietišką dvasią.
Vanduo – ne ką mažiau svarbus japoniško stiliaus komponentas. Vienas paprasčiausių būdų – įrengti krioklį. Įrengiant krioklį reikėtų parinkti tokią vietą, kad jis būtų toli nuo namo, tačiau būtų girdimas vandens čiurlenimas.
Visžaliai medžiai ir krūmai, vanduo, akmenys, natūralumas bei santūrumas – svarbiausi japoniško stiliaus sodo akcentai.