Kaip užauginti gražią žolę savo kieme?

Nesuklysime pasakydami, kad daili pievutė tampa kiemo pasididžiavimu, todėl žole padengtą plotą visuomet kruopščiai prižiūrime ir juo rūpinamės – tik tokiu būdu pavyksta užtikrinti nepriekaištingą vejos išvaizdą. Jei apie tokią pievutę dar tik svajojate ar norite įsitikinti, jog prižiūrėdami ją visus darbus atliekate teisingai, Jums pravers žemiau pateikta informacija. Šį kartą aptarėme, kokie darbai yra būtini norint džiaugtis gražia veja savo kieme.

veja ir tvora

Sėklų pasirinkimas ir sėjimas

Dalis Jūsų sėkmės priklausys nuo tinkamai pasirinktų vejos sėklų. Koks variantas bus tinkamiausias, priklausys ir nuo dirvožemio, ir nuo to, kokia bus šios pievutės paskirtis. Aktyvioms veikloms pritaikyta žolė skiriasi nuo dekoratyvinę funkciją atliekančios vejos, tad turėtumėte atkreipti dėmesį, kam skirtas atitinkamas mišinys. Tiesa, pavyks rasti ir universalių variantų.

Geresnių rezultatų pavyks pasiekti ir tuo atveju, jeigu prieš sėdami sėklas, tinkamai paruošite žemę. Pašalinkite visus paviršiuje esančius nešvarumus ir kitus objektus, o jeigu dirvožemis yra labai kietas – jį kultivuokite. Šis darbas rekomenduojamas ir tuo atveju, jeigu veją sėsite toje vietoje, kurioje ilgus metus augo mažai prižiūrima pieva.

Reguliarus aeravimas

Graži pievutė bus tuomet, jei ji galės „kvėpuoti“ – būtent aeravimas jai leis tai padaryti. Atlikus šį darbą, žolė tampa stabilesnė, tvirtesnė ir mažiau paveiki išorės veiksniams, o maistinės medžiagos (tarp jų – ir oras bei vanduo) kur kas lengviau gali pasiekti žolės šaknis. Tiesa, šis darbas neišvargins, kadangi jį pakaks atlikti du kartus per metus – idealiausia tai daryti ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį.

Laistymas

Kasdien yra laistoma ką tik pasodinta žolė, tačiau vėliau šį darbą užtenka atlikti kartą per savaitę. Visgi, turėtumėte atsižvelgti į vyraujančias oro sąlygas: tikėtina, kad net ir vasaros laikotarpiu gali pasitaikyti pakankamai lietingų savaičių. Idealiu atveju žolę reikia laistyti anksti ryte, kad vėliau saulės spinduliai padėtų vandeniui dar lengviau patekti į dirvožemį. Visgi, jei nespėjote to padaryti, nereikėtų šio darbo perkelti į vėlyvą vakarą: jei vanduo nespės susigerti, atsiras puiki terpė kenkėjų ir pelėsio atsiradimui.

Tinkamas žolės pjovimas

Visi puikiai žino, kad šio darbo nepavyks išvengti, tačiau svarbu ir tai, kaip žolė bus pjaunama. Nors taupant laiką norisi ją kuo labiau nutrumpinti, toks Jūsų sumanymas gali baigtis pageltonavusiomis ar parudavusiomis žolėmis, kurios tikrai nepretenduos tampi kiemo puošmena. Geriausia, jei vienu pjovimu nupjausite ne daugiau kaip trečdalį viso žolės ilgio – galbūt pasidarbuoti teks dažniau, tačiau šias pastangas atpirks kur kas dailesnė pievutės išvaizda.

Trąšų naudojimas

Labai svarbu, kad pievutė nestokotų naudingų medžiagų – lengviausia žolę jomis aprūpinti naudojant trąšas. Veją patariama tręšti nutirpus sniegui, gegužės arba birželio pabaigoje ir galiausiai – prieš pat rudenį. Pirmaisiais kartais naudojamos azotinės, o paskutinįjį – fosforo ir kalio trąšos. Tačiau geriausia, jei susipažinsite su rekomendacijomis, kurias nurodė atitinkamų trąšų gamintojai. El. parduotuvėje Pigu.lt trąšos vejai pradžiugins gausia pasirinkimo įvairove.

Pievutės saugojimas

Veja dažniausiai atlieka ne tik dekoratyvinę, bet ir praktinę funkciją, tačiau net ir tokiu atveju ją galima šiek tiek pasaugoti. Reguliariai pašalinkite iš jos šiukšles, lapus ir kovokite su piktžolėmis. Papildomai galima pasitelkti vejos tvoreles, kurios puikiai atskirs žolę nuo kitų Jūsų sodinių – šie gaminiai taip pat taps savotiška kiemo puošmena. Spauskite čia, jei norite juos apžiūrėti.

Atsižvelgę į visus šiuos patarimus, galėsite džiaugtis dailia ir vešlia pievute. Jos priežiūra nėra sudėtinga – svarbiausia laiku ir tinkamai atlikti visas pagrindines užduotis.