Poilsiavietė su laužaviete kieme

Vakarai darosi vis šaltesni, tačiau dar nedingsta noras pabūti lauke. Ir kur gi jis dings, jei gamta dar žaliuoja, o dangus dar būna saulėtas. Dėl šių priežasčių visai neverta skubėti nešti sodo baldų į rūsį ar garažą. Taip pat kartais labai puiku pasidžiaugti rudenėjančiais vakarais prie laužo. Nors ne visi turime galimybę pasidžiaugti laužu savo kieme. Taip pat modernūs baldai kartais diktuoja savo stilių ir dažnai prie įmantrių sodo baldų neįrenginėjama vieta laužui kūrenti, o tiesiog nuotoliau pastatomas grilis ar kepsninė.

Kita vertus, galbūt ir pats laužavietės įrengimas savo sode nėra Lietuvoje toks populiarus. O tikrai be reikalo. Štai idėja, kaip matote nuotraukose, tikrai yra originali ir daug žadanti, kadangi, tai – nekasdieniška ir gražu, atrodo moderniai ir nėra sunku pasidaryti patiems.

supynes, stovyklaviete, lauzas

Tokį darbą atliks greičiausiai tik vyras, tačiau galima ir ką nors pasisamdyti, juk tai tik kelių dienų darbas, o rezultatas tikrai labai įkvepiantis. Tokio tipo sprendimo idėja yra ta, kad galima sėdėti prie laužo, būti gamtoje ir dar sūpuotis suoliukuose, kurie pritvirtinti prie palapinės karkaso. Palapinės formos statinį vakarais galima kuo nors uždengti, tai suteiks jaukumo bei apsaugos nuo mašalų ir uodų.

Savo susikurtoje poilsio vietoje bus tikrai puiku leisti laiką, jausitės nekasdieniškai, – taip lyg būtumėte ne savo kieme, o išvykoje su palapinėmis. Pažiūrėkite nuotraukas ir bandykite tokią poilsiavietę pasidaryti. Kaip matote, statinio viduryje yra įrengta vieta laužui kurti. Visas palapinės pagrindo plotas yra dengtas akmenukais. Galite rinktis skirtingų spalvų akmenukus, tai gražiai atrodys ir labiau išryškins poilsiavietei skirtą plotą. Galima rinktis vienodos spalvos akmenukus, pavyzdžiui, pilką skaldelę, tuomet vieta atrodys paprastai ir švariai. Suoliukai – supynės nuotraukoje yra šviesios medienos spalvos, o palapinės karkasas – dažytas tamsios spalvos dažais. Galima daryti ir atvirkščiai ar suoliukus dažyti skirtingų spalvų dažais ar pinoteksu. Suoliukai – supynės neturi kojelių pastatymui ir yra skirti pakabinimui. Suoliukus tvirtinkite kuo stipresne virve ar metaline grandine, juk jie sūpuosis ir pakabinimas turi būti pakankamai tvirtas.

Laužui yra skirta speciali laužavietė, kuri gali būti išmūryta iš plytų ar akmenų. Tokioje vietoje bus visai nesunku bet kada susikurti laužą, juk vieta tam – visada bus. Atkreipkite dėmesį, kad palapinės rėmo viršuje yra įtvirtinimai, kad karkasas būtų stabilus. Galbūt sugalvosite uždengti palapinę tentu ar karkasą apauginti vijokliniais augalais.

Taip pat šalia galite pasistatyti spintelę ar kitą reikalingiems daiktams laikyti skirtą baldą, kuriame visada būtų laužui užkurti bei kepsniams kepti skirtų įrankių, taip bus daug patogiau. Ne sezono metu, spintelę galite įnešti į namo vidų. tikrai verta pabandyti pasistatyti tokią netradicinę poilsio vietą su laužaviete.

supynes, stovyklaviete, lauzaviete

Taigi, pabandykite ir susikurkite tai, ko galbūt visada slaptai ir norėjote.