Sodo dekoracijos

Kad ir kur žmonės gyventų ar besiruoštų gyventi, jie mieliau renkasi aplinką, kurioje yra daugiau žalumos ar gali būti arčiau gamtos. Aišku, ne visi gali sau tai leisti, bet jeigu jau turite nors ir mažą kiemelį, vertinkite tai ir išnaudokite jo teikiamus privalumus. Būtina ir tiesiog privaloma prižiūrėti savo sodą, puoselėti jį ir patyliukais ar atvirai vis peržvelgti naujas landšafto dizaino tendencijas.

Koks gi sodas be žalios žolės, idealiai apkarpytų krūmelių ir gėlių? Nors tai galima atrasti gana lengvai, kad ir pamatyti pro langą ar artimoje kaiminystėje, – daugelyje žolytė žaliuoja, krūmeliai apkirpti ir gėlės žydi.

O jei į savo sodą pažvelgus su dar kiek smagesne vaizduote ir pabandyti sukurti ką nors įdomesnio, nematyto, netradicinio? Paverskime sodą rojaus kampeliu ir leiskime jam sužibėti naujomis spalvomis ir gražumynais.

Sodo vaizdą sukuria įvairios smulkmenos. Tvarkingai apkarpyti krūmai jau sukuria puikų įspūdį. Senai kirpėją matę gauruoti krūmynai, bet kaip pasodintos gėlės sukuria nykoką vaizdą. Smulkmenos gali būti įvairios: akmenukais grįsti takeliai, rombais apipjauta žolė ar mielos skulptūrėlės. Sodo dekoracijų pasirinkimas priklauso nuo žmogaus požiūrio į savo sodą, nuo jo ploto, reljefo ir pačio namo stiliaus. Taip pat turėtumėte prisiminti, kad sodas yra ir gamtos kūrinys. Reikėtų neperkrauti savo sodo įvairiausiais daiktais, dekoro elementais ir išsaugoti gamtos alsavimą bei stiliaus vientisumą.

Jeigu jūsų namas yra klasikinio ar modernaus stiliaus, spindi paprastumu ar dvelkia prabanga sodo dekoracijos turėtų padėti išpildyti stilių ir atspindėti prabangą ar paprastumą. Puiki idėja sode panaudoti paprasčiausius akmenis. Jie galėtų būti mažučiai ar dideli. Viename sode galbūt reikia subtilumo, kitame, jog akmuo suteiktų įspūdingumo. Akmenis galite moderniai dekoruoti, aprišti juostelėmis, padažyti ir puikiai išnaudoti sodo erdvę. Ant tokių akmenų galėsite ir prisėsti.

Garden-Sculptures

Jeigu nenorite akmenų, galite panaudoti medį. Suformuokite apvalius rutulius iš paprasčiausių medinių pagaliukų. Tokių galite nusipirkti parduotuvėse (naudoti pirktinius) ar prisirinkti miške, kas atrodys dar įdomiau. Kad suformuoti medinį burbulą, naudokite vielą, iš kurios padarykite burbulo karkasą, kiek mažesnį vielinį rutulį. Kadangi, medžio gabaliukais ar

garden sculpture balls timber lg

šakelėmis ar  apklijuotas burbulas taps kiek didesnis. Tokių burbulų galite susikonstruoti mažesnių ir didesnių, pasidarant skirtingo dydžio karkasėlių.

sculpture5

Galbūt jūsų sodelyje labai tiks, lyg atplaukusios iš senų laikų, mažytės mergaitės ar berniuko su kibirėliu skulptūrėlės ar stovinčios, elegantiškos damos, pilančios vandenį į mažą jūsų baseinėlį ar laistančios gėles.

watering-boy-statue-02th-250px

Jeigu, kaip apdailos medžiagą, mėgstate ir vertinate medį, o taipogi jis tinka prie bendro namų stiliaus, galite rinktis medines skulptūrėles, jų prekybos centruose rasite pačių įvairiausių: nuo nykštukų iki undinėlių. Norint ko nors originalesnio, patiems galima pabandyti sukurti skulptūrą ar užsakyti pas medžio drožėją, ar skulptorių. Tikrai rasite, kas padėtų įgyvendinti jūsų idėją. Gražus pavyzdėlis nuotraukoje žemiau, natūraliai priderintas ir panaudotas medis, – ant apsamanojusio rąsto gulinčios mergaitės skulptūrėlė. Naudokitės pasakų motyvais, kurie sodą paverčia jaukia ir fantazijos pilna paslapčių oaze.

skulpturos ant seno rasto

Soduose nuostabiai atrodo ir stiklinės ar metalinės dekoracijos. Saulei šviečiant, jos sukuria įvairius atspindžius ir atspalvius. Galima iš metalo išsipjauti keletą paukštelių, drugelių ar lapelių ir juos sulituoti, suformuojant norimas dekoracijas. Taipogi galite naudoti vielą, kad lengviau išgauti įvairias formas.

crane-sculpture-sweden

Pasirinkite norimą dekoraciją ir skubėkite puošti savo sodo.