Vaikščiojant medžių alėja rudenį

Tai puiki alėja Forêt de Soignes miške ar parke, esančiame pietryčiuose netoli Briuselio, Belgijoje. Miškas, kurio plotas yra 4421 hektaras, yra populiari vieta, mėgstantiems aktyvų poilsį ar gražią aplinką. Jis yra atviras visuomenei ištisus metus. Miške daugiausia auga Europos bukai ir ąžuolai, tarp kurių yra keletas medžių, kuriems jau daugiau nei 200 metų. Medžiai – senoliai mena daugiau negu, bet kuris žmogus, gyvenantis Žemėje.

Tai tiek štai objektyvių faktų. O kokia subjektyvi realybė, kokias idėjas ir emocijas sukelia ši puiki foto nuotrauka?

Gražus ruduo, ir tikrai smagu būtų pasivaikščioti, krintant geltonai raudonuojantiems lapams… Medžiai atrodo lyg kiek per dideli palyginus su žmonėmis. Na bent jau mūsų įprastoje aplinkoje medžiai yra kiek mažesni. Lyg ir neįprastas akiai ir suvokimui mastelis.

Jeigu labai iš arti ir iš šono stebėti žolę (jei galite atsigulti ant žolės ar prigulti ant suoliuko), galima pamatyti, Jums atsivers visas mikropasaulis. Kiek ten mažučių vabaliukų, kirmėliukų, muselių. Jie rėplioja, šliaužia, lipa plonyčiais žolės stiebeliais – aukštyn, žemyn, įgyvendindami kokius tai, mums sunkiai suvokiamus ar nesuvokiamus tikslus. Ir kiek ilgiau pažiūrėjus… paažiūrėkite į žolės stiebelius vabzdžių akimis,.. JŲ akimis, JŲ masteliu… Žolės stiebeliai JIEMS ten, jų mikrovisatoje, – tai šimtametriniai medžių kamienai MUMS, mūsų aplinkoje. Tai miškas didžiulis miškas… ir kokia tankynė.

Pažiūrėkite ilgiau, pagyvenkite tarp tų „žolės kamienų”, tame „žolyčių miške”, BŪDAMI VABZDŽIU, vabalėlių ir žolyčių mastelyje…

Dabar atsistokite. Pažvelkite į savo aplinką, į medžius aplinkoje… Ooo kažkada, DINOZAURAMS šie medžiai atrodė tik, kaip žolės stiebeliai…

dideli medziai aleja zmones ruduo
foto Vincent Brassinne

Ir žmonės atrodo lyg skruzdeliukai, tarp žolės stiebelių.