Nustatyta, kad iš vaisių galima išvirti skanią uogienę. Tinkamiausios obuolių veislės ‘Barchatnoje’, ‘Desertnoje Petrovą’, ‘Dryžuotasis cinamoninis’, ‘Saftraninis pepinas’, ‘Ziguliovskoje’. Kriaušių uogienei virti tinka ne visiškai pribrendusios, mažesnės kriaušės. Netinka – sviestinės, švelnios konsistencijos kriaušės.
Vaisiai turi būti visiškai subrendę, būdingos veislei masės, visiškai sveiki. Nuplauti lupami, pjaustomi 15 – 20 mm storio skiltelėmis (šerdis išimama), pamerkiami į šaltą pasūdytą 1 arbatinis šaukštelis valgomosios druskos 1 1 vandens) arba parūgštintą (1 – 2 g citrinos rūgšties (ant peilio galo) 1 litrui) vandenį ir laikomi ne ilgiau kaip 25 – 30 min. Blanširuojama verdančiame vandenyje: rūgštūs minkšti – 2 – 5 min, saldūs kieti – iki 10 min. ‘Paprastojo antaninio’ skiltelės, kad nesuvirtų, blanširuojamos 85 – 90°C vandenyje ir atvėsinamos šaltu vandeniu po čiaupu.
Uogienei virti 1 kg obuolių imama 1,2 – 1,3 kg cukraus. Cukrus padalijamas pusiau. Iš vienos pusės verdamas 50 proc iš kitos pusės – 70 – 75 proc. koncentracijos sirupai. Vaisių skiltelės apipilamos karštu 50 proc. cukraus sirupu ir laikomos 3 – 4 val.
Verdant uogienę, vaisių skiltelės turi nesuvirti ir nesideformuoti, o sirupas turi likti skaidrus ir tąsus. Vaisių uogienė išverdamą per 4 kartus su 8 – 12 val. pertraukomis. Verdama ant silpnos ugnies po 10 – 15 min. Antro ir trečio virimo metu supilama dalimis 70 – 75 proc. cukraus sirupas. Virimo pabaigos temperatūra turi būti 106,5°C. Neturint termometro, virimo pa- baiga nustatoma pagal šiuos požymius. Sirupas įgauna aukso spalvą ir jo lašas ant vėsios lėkštės sustingsta ir nekeičia formos arba išpilama iš šauksto uogienė teka plačia tiršta mase. Toliau virinama uogienė perverda, o sirupas pradeda ruduoti. Karšta uogienė supilstoma į švarius stiklainius (geriau į 0,5 1), uždaroma steriliais dangteliais arba užrišama pergamentiniu popieriumi. Laikoma kamba rio ar žemesnėje (10 – 15°C) temperatūroje, tik ne šaltoje patalpoje, kad nesusicukruotų.
Maži obuoliukai – rojinukai taip pat tinka uogienei. Tinka sveiki, visiškai subrendę ir vienodos masės. Kotelis sutrumpinamas iki 1,5 cm ir nuskutamas. Obuoliukai nuplaunami, subadomi pagaliuku, blanširuojami 2 -5 min karštame 90 – 95°C vandenyje ir tuojau atvėsinami šaltu vandeniu po čiaupu. 1 kg obuoliukų priklausomai nuo jų rūgštingumo reikia 1,2 – 1,6 kg cukraus. Uogienė verdama taip pat, kaip iš didelių vaisių. Jei obuoliukai nerūgštūs, prieš baigiant virti vienam jų kg įberiama 1,5 – 2 g citrinos rūgšties, o aromatingumui padidinti — truputį vanilės ar cinamono.