Kambarinė gėlė – heptaflera (augalas skėtis, žaliasis spindulys)

Heptaflera
Heptaflera

Vieta

Heptaflerai labai svarbu geras apšvietimas. Per dieną bent po dvi tris valandas ji turi pastovėti visiškoje šviesoje, apsaugota nuo intensyvių tiesioginių saulės spindulių. Esant menkam apšvieti­mui, heptafleros lapai neįprastai ištįsta. Laikykite šiuos augalus jiems tinkamoje vietoje, atokiau nuo radiatorių ir skersvėjy.

Temperatūra

Visus metus H. arboricola būtina 15CC temperatūra. Žiemą šie šilumą mėgstantys augalai neturi sušalti, palaikykite jiems ne žemesnę kaip 15°C temperatūrą. Heptaflera priskiriama prie drėgmę mėgstančių augalų. Rekomenduojama įstatyti vazoną su augalu į indą su šlapiais akmenėliais.

Laistymas

H arboricola reikia laistyti saikingai, leidžiant 1/2 substrato paviršiaus išdžiūti iki kito laistymo. Žiūrėkite, kad neišdžiūtų visas substratas. Tačiau perlaistyti taip pat kenksminga. Substratas negali smarkiai permirkti. Reguliariai apipurkškite visą augalą minkštu vandeniu.

Tręšimas

Tręškte tuomet, kai augalas jau gerai įleidęs šaknis į vazone esanį substratą Galite patikrinti, išėmę augalą iš vazono ir apžiūrėję, ar šaknų gniužulas tinkamo dydžio. Nuo pavasario iki pat rudens galite tręšti heptaflera standartinėmis trąšomis kas dvi savaites.

Sezoninė priežiūra

Heptaflerų negalima perlaistyti, bet laistykite šiek tiek dažniau sparčiai augančius augalus, tai yra nuo pavasario iki vasaros pabaigos. Pavasarį augalai persodinami į dviem dydžiais didesnius vazonus, laikantis žemiau išvardytų rekomendacijų. Heptafleros dauginamos pavasarį viršūnių arba stiebo auginiais.

Žemė

Šiuos augalus idealiai tinka persodinti į durpinį substratą, kuriame yra tam tikra dalis molio. Tvirtai, bet ne per stipriai apspauskite žemę aplink augalo šaknis. Prieš persodindami, įsitikinkite, ar augalas turi pakankamai šaknų, kad galėtų tvirtai įaugti. Daugina­mus auginius pasodinkite į gerai sudrėkintą durpių ir žvyro mišinį.