Kambarinė gėlė – Fikusas robusta

Fikusas Robusta
Fikusas Robusta

Vieta

Nors šis fikusas pakenčia ir šiek tiek ūksmingą vietą, vis dėlto jis geriau augtų, jei laikytumėte gerai apšviestoje patalpoje. Jie labai mėgsta, kai juos keletą valandų per dieną apšviečia saulė. F. robusta labiau patinka vėsi aplinka nei sausa ir karšta. Tačiau fikusas nesunkiai prie aplinkos sąlygų prisitaiko.

Temperatūra

Tinkamiausia temperatūra yra 10°C-15°C, tačiau žiemą iškenčia ir minimalią 5°C temperatūrą. Laikomų labai prikaitintuose kambariuose, kur temperatūra siekia 30°C, fikusų lapai subliūkšta ir pasidaro nebe tokie pūsti.

Laistymas

Atminkite, jog fikuso niekuomet negalima perlaistyti! Žiemą substratas turi būti tik šiek tiek drėgnas, o vasarą laistykite ne dažniau kaip dukart per savaitę.

Tręšimas

Kai tik nusiperkate fikusą ir parsinešate jį namo, iškart patręškite. Kiekvienąkart laistydami į vandenį įpilkite skystų trąšų. Mažiau maistingųjų medžiagų augalui reikia žiemą. Neseniai persodintų augalų tręšti nereikia maždaug tris mėnesius.

Sezoninė priežiūra

Didesnius, peraugusius fikusus rudenį galima apkarpyti. Pjūvio vietose išbėga baltas skystis. Tai fikuso syvai. Apdenkite augalo žaizdas drėgnomis durpėmis. Nuvalykite lapus drėgna kempinėle. Žiemą augalas paprastai ilsisi. Tada laistykite mažiau.

Žemė

Fikusams reikia geros kambarinių augalų žemės. Jei augalas auga 17,7 cm skersmens vazone, ten jį ir laikykite, tik reguliariai patręškite. Persodinamas augalas turi būti gerai įsišaknijęs. Persodinę palaistykite ir palaikykite substratą sausoką maždaug mėnesį. Dėl to fikuso šaknys geriau jaugs į  naują žemę.